ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu

Vytvořil ECTACO v jazyková znalost · 16/6/2015 20:59:00
Tags: ectaco.slovnikprekladacjazykováznalostzaměstnavatelpožadujeangličtinu

Angličtina se už dávno stala univerzálním komunikačním jazykem, jehož znalost spojuje lidi napříč kontinenty. Není proto překvapivé, že její znalost předpokládá více než polovina pracovních nabídek, které byly zveřejněny na pracovním portálu Profesia.cz. Jiné cizí jazyky zdaleka takovou atraktivitu pro zaměstnavatele nemají. Znalost němčiny je požadována v 16,6 % pracovních nabídek, s ruštinou, francouzštinou či italštinou se potká jejich znalec jen v zhruba 1 % pracovních nabídek.
Znalost angličtiny uvedlo ve svých životopisech 62,8 % uchazečů o práci, němčiny 38,4 % a ruštiny 15,4 %, francouzštiny 3,7 % a španělštiny, 3,4 % uchazečů. Z jazykové vybavenosti deklarované v životopisech se na první pohled může zdát, že počet jazykově vybavených životopisů je vyšší než pracovních nabídek, nicméně úroveň jazyků je stále nedostatečná.

Mírně pokročilou angličtinou mluví jen pětina uchazečů.

Podle dva roky starého průzkumu Eurobarometr se česká aktivní znalost angličtiny řadí na poslední místo ze všech členských zemí Evropské unie, průměr Česku nezvedá ani mladší generace. Jak jsou na tom s úrovní znalostí cizích jazyků uchazeči o práci na portálu Profesia.cz? Zhruba každý pátý uchazeč (22,7 %) deklaruje svou znalost angličtiny jako mírně pokročilou, jen o zlomek menší počet uchazečů uvádí aktivní znalost (19,1 %), bohužel však takřka identický počet (19,5 %) může osvědčit jen základy anglického jazyka. Mezi nejčastější úrovní se objevila i mírně pokročilá znalost němčiny (12,2 %) a základy němčiny má pětina uchazečů.
Požadavky zaměstnavatelů se s jazykovou úrovní uchazečů výrazně rozcházejí. Nejžádanější je aktivní angličtina, která se objevuje ve 39,8 % nabídek a aktivní němčina s 11,6 %. Mírně pokročilou angličtinu obsahuje jen desetina nabídek, mírně pokročilou němčinu jen 3,4 % a základy angličtiny mizivá 2,5 %.

Clouds
soeks Rating Heureka.cz Výukový tablet Anobic ST PC Translator Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 ECTACO Anobic 4000 Překladače Anobic Scanmarker Překladač anobic Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Překladač Anobic 7000 mapy Anobic 5000 Ruční skener ScanMarker jazykový komunikátor výukový tablet Ruční skener ScanMarker Air Scanmarker Air v App Storu... Anobic VT ANOBIC VT ASK Elektronické překladače ekotester Soeks Anobic TS TOP5 Apps Duolingvo Kapesní překladač Anobic Soeks Anobic VTF Green Test ECO Ruggear 500 a vyuka vyuka Partner Lux 3 Anobic Translator vreckový překladač řeči Travel Runbo raj-elektra.cz Apps Memrise Anobic 9000 Pro Anobic Slovnik Anobic Překladač ECTACO ectaco Anobic 5000SK jazykový komunikátor Anobic jazyková znalost EVOLVEO Q8 LTE software ECTACO Anobic 8000 Pro Scanmarker Air skener Překladač Anobic TS. Evolveo Q8 Tablety Anobic ST Hovoriaci vreckový překladač řeči Ruční skener ScanMarker Překladač Anobic TL Runbo Dětský výukový tablet Ekotestr Soeks Překladač Anobic Partner Lux 2 Tablet Element ruggear akce jazykový komunikátor Evolveo Q8 Elecktronicky překladač řeči Anobic TL infografika ectaco Anobic VT ASK Kapesní překladač Anobic TT Anobic 4000 Výukový Tablet Jazykové a vzdělávací programy Anobic 6000S Anobic 9500 Pro Ekotester GreenTest Apps Anobic Evolveo Q9 Anobic prekladač Anobic 6000 Anobic 7000 info ECTACO
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky