ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu

Vytvořil ECTACO v jazyková znalost · 16/6/2015 20:59:00
Tags: ectaco.slovnikprekladacjazykováznalostzaměstnavatelpožadujeangličtinu

Angličtina se už dávno stala univerzálním komunikačním jazykem, jehož znalost spojuje lidi napříč kontinenty. Není proto překvapivé, že její znalost předpokládá více než polovina pracovních nabídek, které byly zveřejněny na pracovním portálu Profesia.cz. Jiné cizí jazyky zdaleka takovou atraktivitu pro zaměstnavatele nemají. Znalost němčiny je požadována v 16,6 % pracovních nabídek, s ruštinou, francouzštinou či italštinou se potká jejich znalec jen v zhruba 1 % pracovních nabídek.
Znalost angličtiny uvedlo ve svých životopisech 62,8 % uchazečů o práci, němčiny 38,4 % a ruštiny 15,4 %, francouzštiny 3,7 % a španělštiny, 3,4 % uchazečů. Z jazykové vybavenosti deklarované v životopisech se na první pohled může zdát, že počet jazykově vybavených životopisů je vyšší než pracovních nabídek, nicméně úroveň jazyků je stále nedostatečná.

Mírně pokročilou angličtinou mluví jen pětina uchazečů.

Podle dva roky starého průzkumu Eurobarometr se česká aktivní znalost angličtiny řadí na poslední místo ze všech členských zemí Evropské unie, průměr Česku nezvedá ani mladší generace. Jak jsou na tom s úrovní znalostí cizích jazyků uchazeči o práci na portálu Profesia.cz? Zhruba každý pátý uchazeč (22,7 %) deklaruje svou znalost angličtiny jako mírně pokročilou, jen o zlomek menší počet uchazečů uvádí aktivní znalost (19,1 %), bohužel však takřka identický počet (19,5 %) může osvědčit jen základy anglického jazyka. Mezi nejčastější úrovní se objevila i mírně pokročilá znalost němčiny (12,2 %) a základy němčiny má pětina uchazečů.
Požadavky zaměstnavatelů se s jazykovou úrovní uchazečů výrazně rozcházejí. Nejžádanější je aktivní angličtina, která se objevuje ve 39,8 % nabídek a aktivní němčina s 11,6 %. Mírně pokročilou angličtinu obsahuje jen desetina nabídek, mírně pokročilou němčinu jen 3,4 % a základy angličtiny mizivá 2,5 %.

Clouds
raj-elektra.cz Runbo software ECTACO Překladač ECTACO Výukový tablet Anobic ST skener Scanmarker Partner Lux 2 Anobic VT ASK Ruční skener ScanMarker Dětský výukový tablet Tablety Anobic ST Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. soeks Anobic 5000 Anobic VT Evolveo Q9 Scanmarker Air anobic Green Test ECO ekotester Soeks Anobic 9500 Pro vyuka Anobic Anobic 4000 Apps Memrise Překladač infografika ectaco Anobic VTF akce ECTACO Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Ruggear 500 a vyuka ruggear Hovoriaci vreckový překladač řeči jazykový komunikátor Anobic jazyková znalost PC Translator Překladač Anobic TL Rating Heureka.cz Anobic 9000 Pro Evolveo Q8 Ekotester GreenTest Tablet Element Ruční skener ScanMarker Air Anobic 4000 Překladače Anobic Ruční skener ScanMarker Překladač Anobic 7000 Anobic prekladač Jazykové a vzdělávací programy Partner Lux 3 Ekotestr Soeks výukový tablet Anobic 8000 Pro Překladač Anobic Výukový Tablet Soeks ectaco Elecktronicky překladač řeči Anobic TL mapy Travel Runbo Apps Duolingvo Kapesní překladač Anobic TT TOP5 Anobic TS EVOLVEO Q8 LTE Anobic 7000 Elektronické překladače info ECTACO vreckový překladač řeči Scanmarker Air v App Storu... Anobic 6000S jazykový komunikátor Apps Anobic Slovnik Anobic Překladač Anobic TS. Anobic Translator Anobic 5000SK Kapesní překladač Anobic Anobic 6000 ANOBIC VT ASK jazykový komunikátor Evolveo Q8
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky