ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu

Vytvořil ECTACO v jazyková znalost · 16/6/2015 20:59:00
Tags: ectaco.slovnikprekladacjazykováznalostzaměstnavatelpožadujeangličtinu

Angličtina se už dávno stala univerzálním komunikačním jazykem, jehož znalost spojuje lidi napříč kontinenty. Není proto překvapivé, že její znalost předpokládá více než polovina pracovních nabídek, které byly zveřejněny na pracovním portálu Profesia.cz. Jiné cizí jazyky zdaleka takovou atraktivitu pro zaměstnavatele nemají. Znalost němčiny je požadována v 16,6 % pracovních nabídek, s ruštinou, francouzštinou či italštinou se potká jejich znalec jen v zhruba 1 % pracovních nabídek.
Znalost angličtiny uvedlo ve svých životopisech 62,8 % uchazečů o práci, němčiny 38,4 % a ruštiny 15,4 %, francouzštiny 3,7 % a španělštiny, 3,4 % uchazečů. Z jazykové vybavenosti deklarované v životopisech se na první pohled může zdát, že počet jazykově vybavených životopisů je vyšší než pracovních nabídek, nicméně úroveň jazyků je stále nedostatečná.

Mírně pokročilou angličtinou mluví jen pětina uchazečů.

Podle dva roky starého průzkumu Eurobarometr se česká aktivní znalost angličtiny řadí na poslední místo ze všech členských zemí Evropské unie, průměr Česku nezvedá ani mladší generace. Jak jsou na tom s úrovní znalostí cizích jazyků uchazeči o práci na portálu Profesia.cz? Zhruba každý pátý uchazeč (22,7 %) deklaruje svou znalost angličtiny jako mírně pokročilou, jen o zlomek menší počet uchazečů uvádí aktivní znalost (19,1 %), bohužel však takřka identický počet (19,5 %) může osvědčit jen základy anglického jazyka. Mezi nejčastější úrovní se objevila i mírně pokročilá znalost němčiny (12,2 %) a základy němčiny má pětina uchazečů.
Požadavky zaměstnavatelů se s jazykovou úrovní uchazečů výrazně rozcházejí. Nejžádanější je aktivní angličtina, která se objevuje ve 39,8 % nabídek a aktivní němčina s 11,6 %. Mírně pokročilou angličtinu obsahuje jen desetina nabídek, mírně pokročilou němčinu jen 3,4 % a základy angličtiny mizivá 2,5 %.

Clouds
Hovoriaci vreckový překladač řeči Výukový Tablet výukový tablet Partner Lux 2 infografika ectaco Anobic 6000S Kapesní překladač Anobic TOP5 Překladače Anobic mapy Scanmarker Air Anobic 5000SK ruggear Překladač Anobic 7000 skener Apps Memrise anobic Překladač Anobic TS. software ECTACO Apps Duolingvo Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Ruční skener ScanMarker Air Překladač Anobic Kapesní překladač Anobic TT soeks Jazykové a vzdělávací programy Anobic VT Evolveo Q9 Překladač ECTACO jazykový komunikátor Anobic Soeks Evolveo Q8 Překladač Anobic TL Scanmarker Air v App Storu... Scanmarker Anobic 4000 Dětský výukový tablet Anobic Translator vyuka PC Translator Překladač ECTACO Ruční skener ScanMarker ectaco Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 akce Apps Anobic Anobic 7000 Travel Runbo raj-elektra.cz Anobic VT ASK Tablety Anobic ST Anobic TS Anobic 6000 vreckový překladač řeči Ekotestr Soeks Anobic 9000 Pro Partner Lux 3 Anobic Anobic 8000 Pro Tablet Element Runbo Ekotester GreenTest Anobic 5000 Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Green Test ECO Rating Heureka.cz Anobic 4000 jazykový komunikátor Evolveo Q8 EVOLVEO Q8 LTE jazyková znalost Slovnik Anobic info ECTACO Ruggear 500 a vyuka Anobic prekladač Výukový tablet Anobic ST jazykový komunikátor Ruční skener ScanMarker ekotester Soeks
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky