ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu

Vytvořil ECTACO v jazyková znalost · 16/6/2015 20:59:00
Tags: ectaco.slovnikprekladacjazykováznalostzaměstnavatelpožadujeangličtinu

Angličtina se už dávno stala univerzálním komunikačním jazykem, jehož znalost spojuje lidi napříč kontinenty. Není proto překvapivé, že její znalost předpokládá více než polovina pracovních nabídek, které byly zveřejněny na pracovním portálu Profesia.cz. Jiné cizí jazyky zdaleka takovou atraktivitu pro zaměstnavatele nemají. Znalost němčiny je požadována v 16,6 % pracovních nabídek, s ruštinou, francouzštinou či italštinou se potká jejich znalec jen v zhruba 1 % pracovních nabídek.
Znalost angličtiny uvedlo ve svých životopisech 62,8 % uchazečů o práci, němčiny 38,4 % a ruštiny 15,4 %, francouzštiny 3,7 % a španělštiny, 3,4 % uchazečů. Z jazykové vybavenosti deklarované v životopisech se na první pohled může zdát, že počet jazykově vybavených životopisů je vyšší než pracovních nabídek, nicméně úroveň jazyků je stále nedostatečná.

Mírně pokročilou angličtinou mluví jen pětina uchazečů.

Podle dva roky starého průzkumu Eurobarometr se česká aktivní znalost angličtiny řadí na poslední místo ze všech členských zemí Evropské unie, průměr Česku nezvedá ani mladší generace. Jak jsou na tom s úrovní znalostí cizích jazyků uchazeči o práci na portálu Profesia.cz? Zhruba každý pátý uchazeč (22,7 %) deklaruje svou znalost angličtiny jako mírně pokročilou, jen o zlomek menší počet uchazečů uvádí aktivní znalost (19,1 %), bohužel však takřka identický počet (19,5 %) může osvědčit jen základy anglického jazyka. Mezi nejčastější úrovní se objevila i mírně pokročilá znalost němčiny (12,2 %) a základy němčiny má pětina uchazečů.
Požadavky zaměstnavatelů se s jazykovou úrovní uchazečů výrazně rozcházejí. Nejžádanější je aktivní angličtina, která se objevuje ve 39,8 % nabídek a aktivní němčina s 11,6 %. Mírně pokročilou angličtinu obsahuje jen desetina nabídek, mírně pokročilou němčinu jen 3,4 % a základy angličtiny mizivá 2,5 %.

Clouds
ruggear Překladač ECTACO mapy Anobic 7000 raj-elektra.cz vreckový překladač řeči Anobic prekladač Anobic 9000 Pro ectaco software ECTACO výukový tablet Ekotestr Soeks ECTACO Překladače Anobic Anobic VT Překladač Anobic 7000 Partner Lux 3 jazykový komunikátor Překladač Travel Runbo Kapesní překladač Anobic Ruční skener ScanMarker Slovnik Anobic Anobic 9500 Pro Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Anobic 5000 Tablety Anobic ST Elektronické překladače akce Anobic TS Scanmarker Air v App Storu... infografika ectaco Výukový tablet Anobic ST Anobic VTF Anobic VT ASK Tablet Element ekotester Soeks jazyková znalost jazykový komunikátor Evolveo Q8 Anobic 8000 Pro Dětský výukový tablet Evolveo Q9 Hovoriaci vreckový překladač řeči Překladač Anobic TS. Rating Heureka.cz Výukový Tablet Ekotester GreenTest Ruční skener ScanMarker Air Jazykové a vzdělávací programy Apps Memrise Překladač Anobic TL EVOLVEO Q8 LTE Anobic 4000 Apps Anobic PC Translator Evolveo Q8 Kapesní překladač Anobic TT skener TOP5 soeks Anobic 4000 Anobic Translator jazykový komunikátor Anobic Partner Lux 2 Anobic 5000SK Green Test ECO Anobic 6000S Apps Duolingvo Překladač Anobic info ECTACO Anobic ANOBIC VT ASK Ruggear 500 a vyuka Soeks Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Anobic 6000 Runbo vyuka Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Ruční skener ScanMarker anobic Scanmarker Air Scanmarker
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky