ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu

Vytvořil ECTACO v jazyková znalost · 16/6/2015 20:59:00
Tags: ectaco.slovnikprekladacjazykováznalostzaměstnavatelpožadujeangličtinu

Angličtina se už dávno stala univerzálním komunikačním jazykem, jehož znalost spojuje lidi napříč kontinenty. Není proto překvapivé, že její znalost předpokládá více než polovina pracovních nabídek, které byly zveřejněny na pracovním portálu Profesia.cz. Jiné cizí jazyky zdaleka takovou atraktivitu pro zaměstnavatele nemají. Znalost němčiny je požadována v 16,6 % pracovních nabídek, s ruštinou, francouzštinou či italštinou se potká jejich znalec jen v zhruba 1 % pracovních nabídek.
Znalost angličtiny uvedlo ve svých životopisech 62,8 % uchazečů o práci, němčiny 38,4 % a ruštiny 15,4 %, francouzštiny 3,7 % a španělštiny, 3,4 % uchazečů. Z jazykové vybavenosti deklarované v životopisech se na první pohled může zdát, že počet jazykově vybavených životopisů je vyšší než pracovních nabídek, nicméně úroveň jazyků je stále nedostatečná.

Mírně pokročilou angličtinou mluví jen pětina uchazečů.

Podle dva roky starého průzkumu Eurobarometr se česká aktivní znalost angličtiny řadí na poslední místo ze všech členských zemí Evropské unie, průměr Česku nezvedá ani mladší generace. Jak jsou na tom s úrovní znalostí cizích jazyků uchazeči o práci na portálu Profesia.cz? Zhruba každý pátý uchazeč (22,7 %) deklaruje svou znalost angličtiny jako mírně pokročilou, jen o zlomek menší počet uchazečů uvádí aktivní znalost (19,1 %), bohužel však takřka identický počet (19,5 %) může osvědčit jen základy anglického jazyka. Mezi nejčastější úrovní se objevila i mírně pokročilá znalost němčiny (12,2 %) a základy němčiny má pětina uchazečů.
Požadavky zaměstnavatelů se s jazykovou úrovní uchazečů výrazně rozcházejí. Nejžádanější je aktivní angličtina, která se objevuje ve 39,8 % nabídek a aktivní němčina s 11,6 %. Mírně pokročilou angličtinu obsahuje jen desetina nabídek, mírně pokročilou němčinu jen 3,4 % a základy angličtiny mizivá 2,5 %.

Clouds
Apps Memrise Anobic VT Anobic 6000 Soeks Anobic 9000 Pro Evolveo Q8 Apps Duolingvo Rating Heureka.cz vyuka Anobic 4000 Tablet Element jazyková znalost EVOLVEO Q8 LTE Apps Anobic Anobic prekladač Scanmarker Air v App Storu... Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic 9500 Pro Dětský výukový tablet ruggear Ruggear 500 a vyuka Partner Lux 3 Scanmarker Air Anobic VTF Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Překladač Anobic 6000S vreckový překladač řeči Ruční skener ScanMarker Ruční skener ScanMarker Anobic VT ASK infografika ectaco Jazykové a vzdělávací programy Překladač Anobic TS. Kapesní překladač Anobic TT Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Překladač ECTACO Anobic 8000 Pro Anobic 5000 Anobic 5000SK akce jazykový komunikátor Evolveo Q8 Anobic TS anobic Překladač Anobic TL Tablety Anobic ST Překladač Anobic výukový tablet skener jazykový komunikátor Evolveo Q9 TOP5 Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Výukový Tablet raj-elektra.cz info ECTACO Travel Runbo Ekotester GreenTest jazykový komunikátor Anobic ectaco PC Translator Anobic soeks Kapesní překladač Anobic Překladače Anobic ekotester Soeks Anobic 4000 mapy Slovnik Anobic Green Test ECO Překladač Anobic 7000 Ekotestr Soeks ANOBIC VT ASK Anobic Translator software ECTACO Partner Lux 2 Anobic 7000 Elektronické překladače Scanmarker Runbo Výukový tablet Anobic ST Ruční skener ScanMarker Air ECTACO
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky