ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu

Vytvořil ECTACO v jazyková znalost · 16/6/2015 20:59:00
Tags: ectaco.slovnikprekladacjazykováznalostzaměstnavatelpožadujeangličtinu

Angličtina se už dávno stala univerzálním komunikačním jazykem, jehož znalost spojuje lidi napříč kontinenty. Není proto překvapivé, že její znalost předpokládá více než polovina pracovních nabídek, které byly zveřejněny na pracovním portálu Profesia.cz. Jiné cizí jazyky zdaleka takovou atraktivitu pro zaměstnavatele nemají. Znalost němčiny je požadována v 16,6 % pracovních nabídek, s ruštinou, francouzštinou či italštinou se potká jejich znalec jen v zhruba 1 % pracovních nabídek.
Znalost angličtiny uvedlo ve svých životopisech 62,8 % uchazečů o práci, němčiny 38,4 % a ruštiny 15,4 %, francouzštiny 3,7 % a španělštiny, 3,4 % uchazečů. Z jazykové vybavenosti deklarované v životopisech se na první pohled může zdát, že počet jazykově vybavených životopisů je vyšší než pracovních nabídek, nicméně úroveň jazyků je stále nedostatečná.

Mírně pokročilou angličtinou mluví jen pětina uchazečů.

Podle dva roky starého průzkumu Eurobarometr se česká aktivní znalost angličtiny řadí na poslední místo ze všech členských zemí Evropské unie, průměr Česku nezvedá ani mladší generace. Jak jsou na tom s úrovní znalostí cizích jazyků uchazeči o práci na portálu Profesia.cz? Zhruba každý pátý uchazeč (22,7 %) deklaruje svou znalost angličtiny jako mírně pokročilou, jen o zlomek menší počet uchazečů uvádí aktivní znalost (19,1 %), bohužel však takřka identický počet (19,5 %) může osvědčit jen základy anglického jazyka. Mezi nejčastější úrovní se objevila i mírně pokročilá znalost němčiny (12,2 %) a základy němčiny má pětina uchazečů.
Požadavky zaměstnavatelů se s jazykovou úrovní uchazečů výrazně rozcházejí. Nejžádanější je aktivní angličtina, která se objevuje ve 39,8 % nabídek a aktivní němčina s 11,6 %. Mírně pokročilou angličtinu obsahuje jen desetina nabídek, mírně pokročilou němčinu jen 3,4 % a základy angličtiny mizivá 2,5 %.

Clouds
Anobic 6000 Anobic VT Anobic 5000SK Ruční skener ScanMarker Air Dětský výukový tablet Anobic 8000 Pro Scanmarker Air v App Storu... ectaco Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic 9500 Pro raj-elektra.cz Anobic 9000 Pro soeks Překladač Anobic TL info ECTACO Ruční skener ScanMarker ECTACO Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Ruční skener ScanMarker EVOLVEO Q8 LTE vreckový překladač řeči Evolveo Q8 Výukový tablet Anobic ST Anobic 6000S jazyková znalost infografika ectaco výukový tablet akce Anobic Translator Anobic 7000 Travel Runbo vyuka Výukový Tablet Anobic 4000 ANOBIC VT ASK Apps Duolingvo Kapesní překladač Anobic TT anobic Green Test ECO Překladač Anobic TS. Anobic 5000 ruggear Překladač Anobic Slovnik Anobic mapy Evolveo Q9 Anobic 4000 Runbo software ECTACO Apps Anobic Ruggear 500 a vyuka Kapesní překladač Anobic skener Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 jazykový komunikátor Scanmarker Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Rating Heureka.cz ekotester Soeks Anobic prekladač Překladač Anobic 7000 Anobic Partner Lux 2 Soeks Apps Memrise PC Translator Tablet Element jazykový komunikátor Evolveo Q8 TOP5 Překladač ECTACO Ekotester GreenTest Tablety Anobic ST Anobic TS Anobic VT ASK Partner Lux 3 Překladač Jazykové a vzdělávací programy Překladače Anobic jazykový komunikátor Anobic Ekotestr Soeks Scanmarker Air
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky