ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO | Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu

Vytvořil ECTACO v jazyková znalost · 16/6/2015 20:59:00
Tags: ectaco.slovnikprekladacjazykováznalostzaměstnavatelpožadujeangličtinu

Angličtina se už dávno stala univerzálním komunikačním jazykem, jehož znalost spojuje lidi napříč kontinenty. Není proto překvapivé, že její znalost předpokládá více než polovina pracovních nabídek, které byly zveřejněny na pracovním portálu Profesia.cz. Jiné cizí jazyky zdaleka takovou atraktivitu pro zaměstnavatele nemají. Znalost němčiny je požadována v 16,6 % pracovních nabídek, s ruštinou, francouzštinou či italštinou se potká jejich znalec jen v zhruba 1 % pracovních nabídek.
Znalost angličtiny uvedlo ve svých životopisech 62,8 % uchazečů o práci, němčiny 38,4 % a ruštiny 15,4 %, francouzštiny 3,7 % a španělštiny, 3,4 % uchazečů. Z jazykové vybavenosti deklarované v životopisech se na první pohled může zdát, že počet jazykově vybavených životopisů je vyšší než pracovních nabídek, nicméně úroveň jazyků je stále nedostatečná.

Mírně pokročilou angličtinou mluví jen pětina uchazečů.

Podle dva roky starého průzkumu Eurobarometr se česká aktivní znalost angličtiny řadí na poslední místo ze všech členských zemí Evropské unie, průměr Česku nezvedá ani mladší generace. Jak jsou na tom s úrovní znalostí cizích jazyků uchazeči o práci na portálu Profesia.cz? Zhruba každý pátý uchazeč (22,7 %) deklaruje svou znalost angličtiny jako mírně pokročilou, jen o zlomek menší počet uchazečů uvádí aktivní znalost (19,1 %), bohužel však takřka identický počet (19,5 %) může osvědčit jen základy anglického jazyka. Mezi nejčastější úrovní se objevila i mírně pokročilá znalost němčiny (12,2 %) a základy němčiny má pětina uchazečů.
Požadavky zaměstnavatelů se s jazykovou úrovní uchazečů výrazně rozcházejí. Nejžádanější je aktivní angličtina, která se objevuje ve 39,8 % nabídek a aktivní němčina s 11,6 %. Mírně pokročilou angličtinu obsahuje jen desetina nabídek, mírně pokročilou němčinu jen 3,4 % a základy angličtiny mizivá 2,5 %.

Clouds
Apps Memrise Překladač vyuka Anobic VT Anobic 6000 Slovnik Anobic Anobic 7000 jazykový komunikátor Evolveo Q8 Jazykové a vzdělávací programy jazykový komunikátor Anobic vreckový překladač řeči Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 jazykový komunikátor Ruční skener ScanMarker Elektronické překladače Překladač ECTACO Anobic 4000 Apps Duolingvo Runbo Anobic TS anobic Partner Lux 2 výukový tablet Anobic 8000 Pro Ekotester GreenTest Tablet Element Anobic VT ASK Apps Anobic Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. PC Translator Anobic prekladač TOP5 Dětský výukový tablet Scanmarker ekotester Soeks Rating Heureka.cz Anobic Translator Ekotestr Soeks Anobic 9500 Pro ruggear Green Test ECO info ECTACO Travel Runbo software ECTACO Anobic Překladače Anobic Partner Lux 3 Evolveo Q9 Scanmarker Air v App Storu... Výukový Tablet Anobic 5000 Soeks soeks Výukový tablet Anobic ST Hovoriaci vreckový překladač řeči mapy Tablety Anobic ST ANOBIC VT ASK Překladač Anobic TL infografika ectaco Evolveo Q8 skener jazyková znalost Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Anobic 4000 Překladač Anobic TS. EVOLVEO Q8 LTE Ruggear 500 a vyuka Anobic 5000SK ectaco Anobic 6000S Překladač Anobic 7000 raj-elektra.cz akce Anobic 9000 Pro Kapesní překladač Anobic Ruční skener ScanMarker Kapesní překladač Anobic TT Anobic VTF Scanmarker Air Překladač Anobic Ruční skener ScanMarker Air ECTACO
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky