Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků

Vytvořil Noviky.cz v jazyková znalost · 11/9/2014 11:25:26
Tags: anglictinaectacovyuka

www.novinky.cz


Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého průzkumu jazykových znalostí uchazečů o zaměstnání. Z přehledu vyplývá, že úroveň jazykových znalostí testovaných Čechů je průměrná až podprůměrná.


"Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace"

Průzkum provedený během prvního pololetí letošního roku prověřil úroveň jazykových znalostí bezmála 8000 uchazečů o zaměstnání. Testování probíhalo s pomocí diagnostického systému iTester, který je bezplatně dostupný na stránkách agentury. Dosažené průměrné až podprůměrné výsledky odpovídají i průzkumům prováděným v rámci
EU, v nichž Česká republika opakovaně vychází jako země, jejíž obyvatelé význam znalosti cizí jazyků mimořádně podceňují a cizí jazyky ovládají nejméně. Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace.

Nejslabší je angličtina

Téměř tři čtvrtiny všech testovaných kandidátů si ověřovalo své znalosti angličtiny. Pouhé půlprocento z nich ovládalo testovaný jazyk na výbornou, což je nejméně ze všech zkoušených jazyků. Naprostá většina angličtinářů se svými znalostmi pohybovala uprostřed hodnoticí škály. Nejlepších výsledků přitom dosahovali testovaní uchazeči z Plzeňska.
Nejlépe svůj jazyk ovládají francouzštináři – více než 17 % z nich zaznamenalo nejvyšší počet bodů a i tady byli nejúspěšnější zájemci z Plzeňského kraje. V případě italštiny, ruštiny i španělštiny bylo poměrně velké množství těch, jejichž jazykové znalosti jsou dosud na minimální úrovni, ale i tady platí, že úroveň jazykové vybavenosti většiny testovaných se pohybuje zhruba uprostřed škály...


Komunikativní znalost cizích jazyků je významným kvalifikačním bonusem,“ zdůrazňuje Jitka Součková a dodává: „Z aktuálních dat společnosti Grafton vyplývá, že například stavbyvedoucí s angličtinou si může měsíčně vydělat až o třetinu více než jeho kolega, který anglicky neumí.

www.cz-slovnik.cz
Clouds
Anobic 6000 Evolveo Q8 jazykový komunikátor Anobic Apps Anobic Anobic VT ASK Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic Scanmarker Air v App Storu... Anobic 4000 Soeks Apps Memrise Tablet Element Ruční skener ScanMarker anobic Anobic 4000 Rating Heureka.cz Green Test ECO mapy Ruční skener ScanMarker Air Anobic Translator ruggear jazykový komunikátor Evolveo Q8 Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Travel Runbo Překladač Anobic TS. ECTACO vyuka Elektronické překladače jazyková znalost ekotester Soeks infografika ectaco Ruggear 500 a vyuka Anobic 6000S soeks software ECTACO ANOBIC VT ASK skener Anobic VT info ECTACO Anobic 9000 Pro Anobic 5000 Překladač Anobic 9500 Pro EVOLVEO Q8 LTE Evolveo Q9 Anobic 5000SK Výukový Tablet Runbo Překladač ECTACO Apps Duolingvo Ruční skener ScanMarker Tablety Anobic ST Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Dětský výukový tablet Kapesní překladač Anobic Anobic TS Jazykové a vzdělávací programy PC Translator raj-elektra.cz Scanmarker Air vreckový překladač řeči Překladače Anobic Partner Lux 2 Anobic VTF jazykový komunikátor Kapesní překladač Anobic TT Výukový tablet Anobic ST Scanmarker Ekotestr Soeks Překladač Anobic 7000 Anobic 8000 Pro Slovnik Anobic TOP5 Překladač Anobic Partner Lux 3 ectaco Překladač Anobic TL Ekotester GreenTest Anobic prekladač výukový tablet akce Anobic 7000 Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky