Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků

Vytvořil Noviky.cz v jazyková znalost · 11/9/2014 11:25:26
Tags: anglictinaectacovyuka

www.novinky.cz


Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého průzkumu jazykových znalostí uchazečů o zaměstnání. Z přehledu vyplývá, že úroveň jazykových znalostí testovaných Čechů je průměrná až podprůměrná.


"Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace"

Průzkum provedený během prvního pololetí letošního roku prověřil úroveň jazykových znalostí bezmála 8000 uchazečů o zaměstnání. Testování probíhalo s pomocí diagnostického systému iTester, který je bezplatně dostupný na stránkách agentury. Dosažené průměrné až podprůměrné výsledky odpovídají i průzkumům prováděným v rámci
EU, v nichž Česká republika opakovaně vychází jako země, jejíž obyvatelé význam znalosti cizí jazyků mimořádně podceňují a cizí jazyky ovládají nejméně. Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace.

Nejslabší je angličtina

Téměř tři čtvrtiny všech testovaných kandidátů si ověřovalo své znalosti angličtiny. Pouhé půlprocento z nich ovládalo testovaný jazyk na výbornou, což je nejméně ze všech zkoušených jazyků. Naprostá většina angličtinářů se svými znalostmi pohybovala uprostřed hodnoticí škály. Nejlepších výsledků přitom dosahovali testovaní uchazeči z Plzeňska.
Nejlépe svůj jazyk ovládají francouzštináři – více než 17 % z nich zaznamenalo nejvyšší počet bodů a i tady byli nejúspěšnější zájemci z Plzeňského kraje. V případě italštiny, ruštiny i španělštiny bylo poměrně velké množství těch, jejichž jazykové znalosti jsou dosud na minimální úrovni, ale i tady platí, že úroveň jazykové vybavenosti většiny testovaných se pohybuje zhruba uprostřed škály...


Komunikativní znalost cizích jazyků je významným kvalifikačním bonusem,“ zdůrazňuje Jitka Součková a dodává: „Z aktuálních dat společnosti Grafton vyplývá, že například stavbyvedoucí s angličtinou si může měsíčně vydělat až o třetinu více než jeho kolega, který anglicky neumí.

www.cz-slovnik.cz
Clouds
jazykový komunikátor Evolveo Q8 Elektronické překladače výukový tablet Ruggear 500 a vyuka info ECTACO Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Překladač Anobic Apps Anobic Partner Lux 3 Anobic Travel Runbo Runbo Ekotestr Soeks Ekotester GreenTest Překladač infografika ectaco anobic TOP5 PC Translator Anobic prekladač Scanmarker Air v App Storu... Anobic 4000 Soeks Hovoriaci vreckový překladač řeči Apps Memrise Překladač ECTACO Evolveo Q8 Rating Heureka.cz Green Test ECO Anobic 9500 Pro Partner Lux 2 vreckový překladač řeči ekotester Soeks Scanmarker Air Výukový Tablet Anobic 9000 Pro raj-elektra.cz Kapesní překladač Anobic TT skener Ruční skener ScanMarker Air jazykový komunikátor Anobic Apps Duolingvo Anobic 8000 Pro Výukový tablet Anobic ST Scanmarker Tablety Anobic ST Kapesní překladač Anobic Anobic 6000S Anobic 5000SK akce Anobic 6000 ECTACO vyuka ruggear Ruční skener ScanMarker ectaco Anobic 5000 Slovnik Anobic Anobic Translator soeks Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Anobic TS Anobic VT ASK Jazykové a vzdělávací programy Překladač Anobic 7000 EVOLVEO Q8 LTE Anobic 4000 jazyková znalost jazykový komunikátor Překladače Anobic Tablet Element Anobic 7000 mapy Překladač Anobic TS. Ruční skener ScanMarker ANOBIC VT ASK Anobic VT Anobic VTF Evolveo Q9 Překladač Anobic TL Dětský výukový tablet Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. software ECTACO
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky