Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků

Vytvořil Noviky.cz v jazyková znalost · 11/9/2014 11:25:26
Tags: anglictinaectacovyuka

www.novinky.cz


Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého průzkumu jazykových znalostí uchazečů o zaměstnání. Z přehledu vyplývá, že úroveň jazykových znalostí testovaných Čechů je průměrná až podprůměrná.


"Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace"

Průzkum provedený během prvního pololetí letošního roku prověřil úroveň jazykových znalostí bezmála 8000 uchazečů o zaměstnání. Testování probíhalo s pomocí diagnostického systému iTester, který je bezplatně dostupný na stránkách agentury. Dosažené průměrné až podprůměrné výsledky odpovídají i průzkumům prováděným v rámci
EU, v nichž Česká republika opakovaně vychází jako země, jejíž obyvatelé význam znalosti cizí jazyků mimořádně podceňují a cizí jazyky ovládají nejméně. Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace.

Nejslabší je angličtina

Téměř tři čtvrtiny všech testovaných kandidátů si ověřovalo své znalosti angličtiny. Pouhé půlprocento z nich ovládalo testovaný jazyk na výbornou, což je nejméně ze všech zkoušených jazyků. Naprostá většina angličtinářů se svými znalostmi pohybovala uprostřed hodnoticí škály. Nejlepších výsledků přitom dosahovali testovaní uchazeči z Plzeňska.
Nejlépe svůj jazyk ovládají francouzštináři – více než 17 % z nich zaznamenalo nejvyšší počet bodů a i tady byli nejúspěšnější zájemci z Plzeňského kraje. V případě italštiny, ruštiny i španělštiny bylo poměrně velké množství těch, jejichž jazykové znalosti jsou dosud na minimální úrovni, ale i tady platí, že úroveň jazykové vybavenosti většiny testovaných se pohybuje zhruba uprostřed škály...


Komunikativní znalost cizích jazyků je významným kvalifikačním bonusem,“ zdůrazňuje Jitka Součková a dodává: „Z aktuálních dat společnosti Grafton vyplývá, že například stavbyvedoucí s angličtinou si může měsíčně vydělat až o třetinu více než jeho kolega, který anglicky neumí.

www.cz-slovnik.cz
Clouds
výukový tablet Anobic Runbo Anobic TS soeks Evolveo Q8 Scanmarker Anobic 6000S Jazykové a vzdělávací programy Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Apps Anobic Apps Memrise Partner Lux 2 Evolveo Q9 Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Překladač vyuka Ruční skener ScanMarker Překladač Anobic 7000 Travel Runbo infografika ectaco Výukový Tablet Tablet Element Anobic 4000 software ECTACO Slovnik Anobic EVOLVEO Q8 LTE Anobic VT Partner Lux 3 Dětský výukový tablet Tablety Anobic ST akce jazykový komunikátor Překladač Anobic Překladač Anobic TL Scanmarker Air v App Storu... Překladač ECTACO Výukový tablet Anobic ST info ECTACO Green Test ECO skener Anobic 5000 Apps Duolingvo Anobic 5000SK Elecktronicky překladač řeči Anobic TL raj-elektra.cz Soeks Kapesní překladač Anobic TT Ruční skener ScanMarker Anobic 7000 Anobic VT ASK Anobic 9000 Pro jazykový komunikátor Evolveo Q8 ekotester Soeks Anobic 9500 Pro TOP5 Hovoriaci vreckový překladač řeči Překladače Anobic ECTACO Překladač Anobic TS. Ruční skener ScanMarker Air PC Translator Ekotestr Soeks vreckový překladač řeči Anobic Translator ruggear Elektronické překladače Ekotester GreenTest Anobic 4000 jazyková znalost Scanmarker Air Anobic prekladač Ruggear 500 a vyuka ANOBIC VT ASK anobic Rating Heureka.cz jazykový komunikátor Anobic Anobic 6000 Anobic 8000 Pro Kapesní překladač Anobic mapy ectaco
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky