Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků

Vytvořil Noviky.cz v jazyková znalost · 11/9/2014 11:25:26
Tags: anglictinaectacovyuka

www.novinky.cz


Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého průzkumu jazykových znalostí uchazečů o zaměstnání. Z přehledu vyplývá, že úroveň jazykových znalostí testovaných Čechů je průměrná až podprůměrná.


"Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace"

Průzkum provedený během prvního pololetí letošního roku prověřil úroveň jazykových znalostí bezmála 8000 uchazečů o zaměstnání. Testování probíhalo s pomocí diagnostického systému iTester, který je bezplatně dostupný na stránkách agentury. Dosažené průměrné až podprůměrné výsledky odpovídají i průzkumům prováděným v rámci
EU, v nichž Česká republika opakovaně vychází jako země, jejíž obyvatelé význam znalosti cizí jazyků mimořádně podceňují a cizí jazyky ovládají nejméně. Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace.

Nejslabší je angličtina

Téměř tři čtvrtiny všech testovaných kandidátů si ověřovalo své znalosti angličtiny. Pouhé půlprocento z nich ovládalo testovaný jazyk na výbornou, což je nejméně ze všech zkoušených jazyků. Naprostá většina angličtinářů se svými znalostmi pohybovala uprostřed hodnoticí škály. Nejlepších výsledků přitom dosahovali testovaní uchazeči z Plzeňska.
Nejlépe svůj jazyk ovládají francouzštináři – více než 17 % z nich zaznamenalo nejvyšší počet bodů a i tady byli nejúspěšnější zájemci z Plzeňského kraje. V případě italštiny, ruštiny i španělštiny bylo poměrně velké množství těch, jejichž jazykové znalosti jsou dosud na minimální úrovni, ale i tady platí, že úroveň jazykové vybavenosti většiny testovaných se pohybuje zhruba uprostřed škály...


Komunikativní znalost cizích jazyků je významným kvalifikačním bonusem,“ zdůrazňuje Jitka Součková a dodává: „Z aktuálních dat společnosti Grafton vyplývá, že například stavbyvedoucí s angličtinou si může měsíčně vydělat až o třetinu více než jeho kolega, který anglicky neumí.

www.cz-slovnik.cz
Clouds
Anobic 5000SK mapy Anobic 9500 Pro Anobic 4000 Překladač ECTACO Kapesní překladač Anobic Ruční skener ScanMarker Překladač Anobic TS. Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Anobic VTF TOP5 Soeks EVOLVEO Q8 LTE Anobic 9000 Pro info ECTACO Ekotestr Soeks Hovoriaci vreckový překladač řeči Ruční skener ScanMarker Air Výukový tablet Anobic ST jazykový komunikátor Anobic TS Ruggear 500 a vyuka Rating Heureka.cz Evolveo Q8 Výukový Tablet Scanmarker Air v App Storu... Evolveo Q9 Anobic 6000S Travel Runbo Překladač Anobic 8000 Pro Runbo Překladač Anobic TL Elektronické překladače anobic Kapesní překladač Anobic TT ruggear Anobic Translator Ekotester GreenTest raj-elektra.cz Jazykové a vzdělávací programy Partner Lux 2 software ECTACO Tablet Element výukový tablet Anobic Anobic VT akce Partner Lux 3 Anobic 6000 vyuka ectaco Anobic 5000 PC Translator Anobic 4000 Anobic prekladač Apps Memrise jazykový komunikátor Evolveo Q8 Ruční skener ScanMarker jazyková znalost Dětský výukový tablet Scanmarker Air Překladače Anobic ECTACO Anobic 7000 skener jazykový komunikátor Anobic Slovnik Anobic Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Scanmarker ANOBIC VT ASK vreckový překladač řeči Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Apps Anobic Překladač Anobic 7000 Tablety Anobic ST Green Test ECO soeks ekotester Soeks infografika ectaco Anobic VT ASK Apps Duolingvo Překladač Anobic
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky