Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků

Vytvořil Noviky.cz v jazyková znalost · 11/9/2014 11:25:26
Tags: anglictinaectacovyuka

www.novinky.cz


Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého průzkumu jazykových znalostí uchazečů o zaměstnání. Z přehledu vyplývá, že úroveň jazykových znalostí testovaných Čechů je průměrná až podprůměrná.


"Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace"

Průzkum provedený během prvního pololetí letošního roku prověřil úroveň jazykových znalostí bezmála 8000 uchazečů o zaměstnání. Testování probíhalo s pomocí diagnostického systému iTester, který je bezplatně dostupný na stránkách agentury. Dosažené průměrné až podprůměrné výsledky odpovídají i průzkumům prováděným v rámci
EU, v nichž Česká republika opakovaně vychází jako země, jejíž obyvatelé význam znalosti cizí jazyků mimořádně podceňují a cizí jazyky ovládají nejméně. Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace.

Nejslabší je angličtina

Téměř tři čtvrtiny všech testovaných kandidátů si ověřovalo své znalosti angličtiny. Pouhé půlprocento z nich ovládalo testovaný jazyk na výbornou, což je nejméně ze všech zkoušených jazyků. Naprostá většina angličtinářů se svými znalostmi pohybovala uprostřed hodnoticí škály. Nejlepších výsledků přitom dosahovali testovaní uchazeči z Plzeňska.
Nejlépe svůj jazyk ovládají francouzštináři – více než 17 % z nich zaznamenalo nejvyšší počet bodů a i tady byli nejúspěšnější zájemci z Plzeňského kraje. V případě italštiny, ruštiny i španělštiny bylo poměrně velké množství těch, jejichž jazykové znalosti jsou dosud na minimální úrovni, ale i tady platí, že úroveň jazykové vybavenosti většiny testovaných se pohybuje zhruba uprostřed škály...


Komunikativní znalost cizích jazyků je významným kvalifikačním bonusem,“ zdůrazňuje Jitka Součková a dodává: „Z aktuálních dat společnosti Grafton vyplývá, že například stavbyvedoucí s angličtinou si může měsíčně vydělat až o třetinu více než jeho kolega, který anglicky neumí.

www.cz-slovnik.cz
Clouds
Anobic 5000SK Anobic 9500 Pro Evolveo Q9 Kapesní překladač Anobic infografika ectaco Slovnik Anobic Travel Runbo anobic jazykový komunikátor akce Anobic VT soeks Překladač jazykový komunikátor Evolveo Q8 Anobic 5000 Scanmarker ANOBIC VT ASK Apps Memrise Evolveo Q8 Scanmarker Air v App Storu... Ruční skener ScanMarker Ekotestr Soeks Překladač Anobic 7000 Runbo Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Anobic VTF Překladač Anobic TL info ECTACO Překladač ECTACO ectaco ekotester Soeks ruggear Scanmarker Air jazyková znalost Anobic TS Anobic 4000 Partner Lux 2 Ekotester GreenTest Anobic prekladač Anobic 8000 Pro Kapesní překladač Anobic TT Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Anobic 6000S Překladač Anobic Překladače Anobic výukový tablet mapy Ruggear 500 a vyuka TOP5 vyuka Překladač Anobic TS. Anobic 7000 skener Anobic Translator Green Test ECO Jazykové a vzdělávací programy ECTACO vreckový překladač řeči Anobic 6000 Apps Anobic Výukový Tablet Elektronické překladače Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Dětský výukový tablet Soeks Tablet Element EVOLVEO Q8 LTE Tablety Anobic ST Výukový tablet Anobic ST jazykový komunikátor Anobic raj-elektra.cz Ruční skener ScanMarker Anobic 9000 Pro Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic PC Translator Apps Duolingvo Rating Heureka.cz Anobic VT ASK software ECTACO Anobic 4000 Ruční skener ScanMarker Air Partner Lux 3
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky