Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků

Vytvořil Noviky.cz v jazyková znalost · 11/9/2014 11:25:26
Tags: anglictinaectacovyuka

www.novinky.cz


Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého průzkumu jazykových znalostí uchazečů o zaměstnání. Z přehledu vyplývá, že úroveň jazykových znalostí testovaných Čechů je průměrná až podprůměrná.


"Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace"

Průzkum provedený během prvního pololetí letošního roku prověřil úroveň jazykových znalostí bezmála 8000 uchazečů o zaměstnání. Testování probíhalo s pomocí diagnostického systému iTester, který je bezplatně dostupný na stránkách agentury. Dosažené průměrné až podprůměrné výsledky odpovídají i průzkumům prováděným v rámci
EU, v nichž Česká republika opakovaně vychází jako země, jejíž obyvatelé význam znalosti cizí jazyků mimořádně podceňují a cizí jazyky ovládají nejméně. Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace.

Nejslabší je angličtina

Téměř tři čtvrtiny všech testovaných kandidátů si ověřovalo své znalosti angličtiny. Pouhé půlprocento z nich ovládalo testovaný jazyk na výbornou, což je nejméně ze všech zkoušených jazyků. Naprostá většina angličtinářů se svými znalostmi pohybovala uprostřed hodnoticí škály. Nejlepších výsledků přitom dosahovali testovaní uchazeči z Plzeňska.
Nejlépe svůj jazyk ovládají francouzštináři – více než 17 % z nich zaznamenalo nejvyšší počet bodů a i tady byli nejúspěšnější zájemci z Plzeňského kraje. V případě italštiny, ruštiny i španělštiny bylo poměrně velké množství těch, jejichž jazykové znalosti jsou dosud na minimální úrovni, ale i tady platí, že úroveň jazykové vybavenosti většiny testovaných se pohybuje zhruba uprostřed škály...


Komunikativní znalost cizích jazyků je významným kvalifikačním bonusem,“ zdůrazňuje Jitka Součková a dodává: „Z aktuálních dat společnosti Grafton vyplývá, že například stavbyvedoucí s angličtinou si může měsíčně vydělat až o třetinu více než jeho kolega, který anglicky neumí.

www.cz-slovnik.cz
Clouds
EVOLVEO Q8 LTE Kapesní překladač Anobic Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Anobic 5000SK Jazykové a vzdělávací programy Anobic Translator software ECTACO Ruggear 500 a vyuka Evolveo Q8 ECTACO akce TOP5 Runbo Překladač Anobic 7000 infografika ectaco Hovoriaci vreckový překladač řeči Výukový Tablet Evolveo Q9 vreckový překladač řeči Slovnik Anobic Anobic ekotester Soeks jazykový komunikátor Anobic Soeks Ruční skener ScanMarker Air ANOBIC VT ASK Anobic 4000 ruggear výukový tablet jazyková znalost Překladač Ruční skener ScanMarker Kapesní překladač Anobic TT Dětský výukový tablet Tablet Element Anobic 7000 Překladač Anobic Překladač Anobic TS. Tablety Anobic ST Anobic 8000 Pro jazykový komunikátor Evolveo Q8 Ruční skener ScanMarker jazykový komunikátor Překladač Anobic TL Překladač ECTACO Ekotester GreenTest mapy Travel Runbo soeks Výukový tablet Anobic ST Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Rating Heureka.cz Partner Lux 2 Apps Memrise vyuka Anobic VTF Green Test ECO anobic Anobic 9000 Pro raj-elektra.cz Apps Anobic Anobic TS Scanmarker Air Partner Lux 3 Překladače Anobic Anobic 4000 Anobic VT ASK Anobic 9500 Pro Anobic 6000 Scanmarker ectaco skener Anobic VT Anobic 6000S info ECTACO Anobic prekladač Anobic 5000 PC Translator Ekotestr Soeks Scanmarker Air v App Storu... Elektronické překladače Apps Duolingvo
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky