Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků

Vytvořil Noviky.cz v jazyková znalost · 11/9/2014 11:25:26
Tags: anglictinaectacovyuka

www.novinky.cz


Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého průzkumu jazykových znalostí uchazečů o zaměstnání. Z přehledu vyplývá, že úroveň jazykových znalostí testovaných Čechů je průměrná až podprůměrná.


"Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace"

Průzkum provedený během prvního pololetí letošního roku prověřil úroveň jazykových znalostí bezmála 8000 uchazečů o zaměstnání. Testování probíhalo s pomocí diagnostického systému iTester, který je bezplatně dostupný na stránkách agentury. Dosažené průměrné až podprůměrné výsledky odpovídají i průzkumům prováděným v rámci
EU, v nichž Česká republika opakovaně vychází jako země, jejíž obyvatelé význam znalosti cizí jazyků mimořádně podceňují a cizí jazyky ovládají nejméně. Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace.

Nejslabší je angličtina

Téměř tři čtvrtiny všech testovaných kandidátů si ověřovalo své znalosti angličtiny. Pouhé půlprocento z nich ovládalo testovaný jazyk na výbornou, což je nejméně ze všech zkoušených jazyků. Naprostá většina angličtinářů se svými znalostmi pohybovala uprostřed hodnoticí škály. Nejlepších výsledků přitom dosahovali testovaní uchazeči z Plzeňska.
Nejlépe svůj jazyk ovládají francouzštináři – více než 17 % z nich zaznamenalo nejvyšší počet bodů a i tady byli nejúspěšnější zájemci z Plzeňského kraje. V případě italštiny, ruštiny i španělštiny bylo poměrně velké množství těch, jejichž jazykové znalosti jsou dosud na minimální úrovni, ale i tady platí, že úroveň jazykové vybavenosti většiny testovaných se pohybuje zhruba uprostřed škály...


Komunikativní znalost cizích jazyků je významným kvalifikačním bonusem,“ zdůrazňuje Jitka Součková a dodává: „Z aktuálních dat společnosti Grafton vyplývá, že například stavbyvedoucí s angličtinou si může měsíčně vydělat až o třetinu více než jeho kolega, který anglicky neumí.

www.cz-slovnik.cz
Clouds
ruggear Ruční skener ScanMarker Anobic prekladač Green Test ECO Výukový Tablet Anobic VT Dětský výukový tablet Anobic Hovoriaci vreckový překladač řeči Travel Runbo Slovnik Anobic Překladač Anobic výukový tablet Anobic Translator soeks Překladač Anobic TL mapy info ECTACO Anobic 6000S Scanmarker Air Anobic 7000 ECTACO Anobic 9000 Pro Soeks Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Anobic 6000 Překladač Anobic TS. Kapesní překladač Anobic TT Anobic 5000 Scanmarker Air v App Storu... jazykový komunikátor Evolveo Q8 Anobic TS Evolveo Q8 vreckový překladač řeči Ruční skener ScanMarker Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. jazyková znalost Apps Memrise Partner Lux 3 anobic Výukový tablet Anobic ST PC Translator TOP5 Anobic 5000SK Apps Anobic infografika ectaco Rating Heureka.cz jazykový komunikátor Apps Duolingvo vyuka Tablety Anobic ST Scanmarker Překladač ECTACO ekotester Soeks Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Jazykové a vzdělávací programy software ECTACO Anobic VT ASK skener Anobic 4000 Evolveo Q9 Ruggear 500 a vyuka Partner Lux 2 Kapesní překladač Anobic Ruční skener ScanMarker Air Anobic 8000 Pro Překladače Anobic Ekotester GreenTest ectaco jazykový komunikátor Anobic raj-elektra.cz EVOLVEO Q8 LTE Runbo Překladač Tablet Element Ekotestr Soeks akce Anobic 4000 Překladač Anobic 7000
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky