Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Uchazeči o práci podceňují znalost jazyků

Vytvořil Noviky.cz v jazyková znalost · 11/9/2014 11:25:26
Tags: anglictinaectacovyuka

www.novinky.cz


Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého průzkumu jazykových znalostí uchazečů o zaměstnání. Z přehledu vyplývá, že úroveň jazykových znalostí testovaných Čechů je průměrná až podprůměrná.


"Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace"

Průzkum provedený během prvního pololetí letošního roku prověřil úroveň jazykových znalostí bezmála 8000 uchazečů o zaměstnání. Testování probíhalo s pomocí diagnostického systému iTester, který je bezplatně dostupný na stránkách agentury. Dosažené průměrné až podprůměrné výsledky odpovídají i průzkumům prováděným v rámci
EU, v nichž Česká republika opakovaně vychází jako země, jejíž obyvatelé význam znalosti cizí jazyků mimořádně podceňují a cizí jazyky ovládají nejméně. Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků a alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace.

Nejslabší je angličtina

Téměř tři čtvrtiny všech testovaných kandidátů si ověřovalo své znalosti angličtiny. Pouhé půlprocento z nich ovládalo testovaný jazyk na výbornou, což je nejméně ze všech zkoušených jazyků. Naprostá většina angličtinářů se svými znalostmi pohybovala uprostřed hodnoticí škály. Nejlepších výsledků přitom dosahovali testovaní uchazeči z Plzeňska.
Nejlépe svůj jazyk ovládají francouzštináři – více než 17 % z nich zaznamenalo nejvyšší počet bodů a i tady byli nejúspěšnější zájemci z Plzeňského kraje. V případě italštiny, ruštiny i španělštiny bylo poměrně velké množství těch, jejichž jazykové znalosti jsou dosud na minimální úrovni, ale i tady platí, že úroveň jazykové vybavenosti většiny testovaných se pohybuje zhruba uprostřed škály...


Komunikativní znalost cizích jazyků je významným kvalifikačním bonusem,“ zdůrazňuje Jitka Součková a dodává: „Z aktuálních dat společnosti Grafton vyplývá, že například stavbyvedoucí s angličtinou si může měsíčně vydělat až o třetinu více než jeho kolega, který anglicky neumí.

www.cz-slovnik.cz
Clouds
Partner Lux 2 soeks Kapesní překladač Anobic Tablet Element Soeks Anobic VT ASK Tablety Anobic ST Ruční skener ScanMarker jazykový komunikátor jazykový komunikátor Anobic PC Translator Kapesní překladač Anobic TT Anobic VT Překladač ekotester Soeks Runbo Anobic 6000S Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Anobic Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Anobic TS Anobic Translator TOP5 Evolveo Q8 skener Apps Anobic Anobic 4000 Anobic 5000SK Překladač Anobic Anobic 9000 Pro Ruční skener ScanMarker Air mapy Anobic 7000 Apps Duolingvo Elecktronicky překladač řeči Anobic TL software ECTACO Ekotestr Soeks Překladače Anobic info ECTACO Výukový tablet Anobic ST vreckový překladač řeči anobic Překladač Anobic 7000 Partner Lux 3 Překladač ECTACO Travel Runbo Evolveo Q9 Ekotester GreenTest Ruční skener ScanMarker Ruggear 500 a vyuka Anobic 5000 Překladač Anobic TL Překladač Anobic TS. raj-elektra.cz Scanmarker Scanmarker Air výukový tablet Slovnik Anobic Green Test ECO Výukový Tablet ruggear Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic 6000 Anobic 9500 Pro jazyková znalost ectaco EVOLVEO Q8 LTE Apps Memrise Anobic 8000 Pro ECTACO vyuka jazykový komunikátor Evolveo Q8 Dětský výukový tablet ANOBIC VT ASK Jazykové a vzdělávací programy Anobic prekladač infografika ectaco Anobic 4000 Rating Heureka.cz Scanmarker Air v App Storu... akce
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky