ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
Kapesní překladač Anobic TT Ekotester GreenTest Anobic VTF ectaco Green Test ECO Anobic 5000SK soeks výukový tablet Ruční skener ScanMarker Scanmarker Překladač Anobic 7000 Anobic VT ASK Ruggear 500 a vyuka Runbo info ECTACO Dětský výukový tablet Překladače Anobic Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Překladač Anobic 5000 Slovnik Anobic Partner Lux 3 Hovoriaci vreckový překladač řeči akce Elektronické překladače mapy vyuka Rating Heureka.cz jazykový komunikátor Anobic Výukový tablet Anobic ST Anobic Translator jazyková znalost Tablety Anobic ST Kapesní překladač Anobic Anobic 6000S Evolveo Q9 EVOLVEO Q8 LTE Scanmarker Air v App Storu... Ekotestr Soeks Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Anobic 9000 Pro TOP5 Travel Runbo Překladač Anobic jazykový komunikátor jazykový komunikátor Evolveo Q8 anobic Ruční skener ScanMarker Anobic prekladač Překladač Anobic TL Překladač ECTACO Anobic 9500 Pro Anobic 8000 Pro raj-elektra.cz Soeks Anobic 7000 Tablet Element software ECTACO Překladač Anobic TS. Anobic 4000 infografika ectaco ANOBIC VT ASK Scanmarker Air Partner Lux 2 Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Výukový Tablet PC Translator ekotester Soeks Ruční skener ScanMarker Air Apps Duolingvo Anobic 4000 Anobic Evolveo Q8 ruggear ECTACO Apps Anobic skener Anobic TS Apps Memrise Anobic 6000 vreckový překladač řeči Anobic VT Jazykové a vzdělávací programy
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky