ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
Překladač Anobic Green Test ECO jazykový komunikátor Anobic raj-elektra.cz výukový tablet Překladač Anobic TS. Ekotester GreenTest Apps Duolingvo ectaco Rating Heureka.cz PC Translator Anobic 5000 Evolveo Q9 Překladače Anobic Hovoriaci vreckový překladač řeči info ECTACO Ruční skener ScanMarker Air Překladač ECTACO Anobic 5000SK Soeks infografika ectaco Travel Runbo anobic Anobic 6000S Ruční skener ScanMarker Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Apps Anobic Scanmarker Anobic Translator jazykový komunikátor Evolveo Q8 Překladač Ekotestr Soeks Výukový tablet Anobic ST Ruggear 500 a vyuka EVOLVEO Q8 LTE Dětský výukový tablet jazyková znalost akce software ECTACO Anobic prekladač ECTACO Partner Lux 3 Scanmarker Air v App Storu... Anobic 4000 skener jazykový komunikátor Anobic VT Tablet Element Překladač Anobic 7000 Překladač Anobic TL Slovnik Anobic ekotester Soeks Kapesní překladač Anobic TT Jazykové a vzdělávací programy Výukový Tablet Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Anobic 4000 Partner Lux 2 Anobic 8000 Pro vreckový překladač řeči vyuka Anobic TS Scanmarker Air Anobic 6000 Anobic VT ASK Tablety Anobic ST mapy soeks Anobic Anobic 9000 Pro Evolveo Q8 Runbo Ruční skener ScanMarker Kapesní překladač Anobic Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Apps Memrise TOP5 Anobic 7000 ruggear
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky