ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
info ECTACO Ruggear 500 a vyuka Anobic 5000 Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic TS Evolveo Q8 PC Translator Kapesní překladač Anobic TT Apps Anobic Tablety Anobic ST vreckový překladač řeči Překladač Anobic Rating Heureka.cz ectaco Tablet Element Anobic 6000 jazyková znalost Green Test ECO Apps Duolingvo Evolveo Q9 infografika ectaco Překladače Anobic ANOBIC VT ASK Překladač vyuka Anobic 6000S Anobic Translator software ECTACO Anobic 4000 raj-elektra.cz jazykový komunikátor Scanmarker Air Anobic 9500 Pro Slovnik Anobic Anobic VT Jazykové a vzdělávací programy ekotester Soeks Scanmarker Air v App Storu... Překladač Anobic TS. Anobic prekladač Anobic 8000 Pro Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Anobic 7000 Dětský výukový tablet Travel Runbo TOP5 Překladač Anobic 7000 anobic výukový tablet soeks mapy Ruční skener ScanMarker Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Partner Lux 3 EVOLVEO Q8 LTE jazykový komunikátor Anobic Výukový Tablet Překladač ECTACO jazykový komunikátor Evolveo Q8 Ruční skener ScanMarker Air Ruční skener ScanMarker Ekotestr Soeks Anobic 4000 Anobic VT ASK Scanmarker akce Runbo Anobic ECTACO Překladač Anobic TL ruggear Výukový tablet Anobic ST Anobic 9000 Pro Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Ekotester GreenTest Apps Memrise Soeks Kapesní překladač Anobic Partner Lux 2 skener Anobic 5000SK
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky