ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
info ECTACO Výukový Tablet jazykový komunikátor Evolveo Q8 PC Translator Anobic infografika ectaco Rating Heureka.cz skener Anobic Translator Elektronické překladače ekotester Soeks Anobic VT software ECTACO Překladač Anobic 7000 Scanmarker Ruční skener ScanMarker Překladač Anobic Evolveo Q9 Anobic 6000 vreckový překladač řeči Překladač Anobic 6000S Překladač Anobic TS. Tablety Anobic ST výukový tablet Překladač Anobic TL Jazykové a vzdělávací programy Anobic 8000 Pro mapy Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Anobic 5000SK Runbo Anobic TS Anobic prekladač Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Anobic 9000 Pro Anobic 4000 Ekotester GreenTest anobic raj-elektra.cz Apps Duolingvo Soeks Slovnik Anobic Partner Lux 3 Hovoriaci vreckový překladač řeči Ruční skener ScanMarker TOP5 akce Kapesní překladač Anobic TT ANOBIC VT ASK ruggear Apps Memrise Dětský výukový tablet jazykový komunikátor jazykový komunikátor Anobic Evolveo Q8 Výukový tablet Anobic ST Travel Runbo Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. jazyková znalost Partner Lux 2 Anobic 9500 Pro ectaco Anobic VTF Scanmarker Air Kapesní překladač Anobic Scanmarker Air v App Storu... vyuka Překladače Anobic Anobic VT ASK Anobic 7000 Anobic 4000 Apps Anobic Ruggear 500 a vyuka ECTACO EVOLVEO Q8 LTE Ekotestr Soeks Ruční skener ScanMarker Air soeks Tablet Element Green Test ECO Anobic 5000 Překladač ECTACO
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky