ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
Runbo Kapesní překladač Anobic TT Partner Lux 3 Soeks ectaco Apps Anobic Anobic VTF soeks Překladač Ekotester GreenTest Překladač Anobic software ECTACO raj-elektra.cz info ECTACO akce Scanmarker Air Scanmarker TOP5 vreckový překladač řeči Evolveo Q8 Elektronické překladače ruggear Anobic 9000 Pro Anobic 6000S Travel Runbo ECTACO jazykový komunikátor Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. PC Translator Apps Memrise Green Test ECO Elecktronicky překladač řeči Anobic TL ekotester Soeks Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Jazykové a vzdělávací programy infografika ectaco Překladač Anobic TL Překladač Anobic 7000 Překladač Anobic TS. Anobic VT Kapesní překladač Anobic Anobic 5000 jazykový komunikátor Anobic Anobic VT ASK anobic Anobic 4000 Tablet Element Partner Lux 2 Rating Heureka.cz EVOLVEO Q8 LTE Ruggear 500 a vyuka Ruční skener ScanMarker Air Anobic Výukový Tablet mapy Ruční skener ScanMarker Anobic 5000SK Anobic TS Anobic 6000 ANOBIC VT ASK Ekotestr Soeks Slovnik Anobic Anobic 8000 Pro Ruční skener ScanMarker Překladače Anobic vyuka Překladač ECTACO skener Evolveo Q9 Anobic 9500 Pro Anobic prekladač Výukový tablet Anobic ST Dětský výukový tablet jazykový komunikátor Evolveo Q8 Anobic Translator Scanmarker Air v App Storu... Hovoriaci vreckový překladač řeči Tablety Anobic ST Anobic 4000 Anobic 7000 Apps Duolingvo jazyková znalost výukový tablet
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky