ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
PC Translator Výukový Tablet Anobic 8000 Pro Výukový tablet Anobic ST jazykový komunikátor Ruční skener ScanMarker Air Kapesní překladač Anobic vyuka Překladač Anobic 7000 Ekotester GreenTest Překladač Anobic Anobic 5000 Partner Lux 3 Soeks Ekotestr Soeks Evolveo Q9 Překladač ECTACO EVOLVEO Q8 LTE Anobic 9500 Pro Anobic 4000 Partner Lux 2 ECTACO Apps Memrise Překladače Anobic software ECTACO vreckový překladač řeči Green Test ECO Anobic Translator Evolveo Q8 Překladač Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. soeks Anobic ectaco Ruční skener ScanMarker Jazykové a vzdělávací programy Kapesní překladač Anobic TT Ruggear 500 a vyuka Anobic 6000S jazykový komunikátor Evolveo Q8 Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Scanmarker Air v App Storu... Dětský výukový tablet Hovoriaci vreckový překladač řeči anobic TOP5 Anobic VT Překladač Anobic TL výukový tablet Překladač Anobic TS. Anobic VT ASK Anobic 9000 Pro Anobic 5000SK Apps Duolingvo Scanmarker Air infografika ectaco Travel Runbo Anobic 6000 ekotester Soeks Elektronické překladače Ruční skener ScanMarker mapy Apps Anobic jazyková znalost akce Anobic VTF skener Tablety Anobic ST ANOBIC VT ASK raj-elektra.cz Rating Heureka.cz Runbo Tablet Element jazykový komunikátor Anobic ruggear Anobic 7000 Scanmarker Anobic TS Anobic prekladač info ECTACO Slovnik Anobic Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Anobic 4000
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky