ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

ECTACO ČR | Praxí a angličtina...ANOBIC Translator

Vytvořil Alex Porp v Překladač Anobic · 11/9/2013 12:25:00
Tags: angličtinaectacopraceslovníkpřekladač

www.novinky.cz
Na současném trhu práce mají největší šanci na získání místa vyučení absolventi se znalostí angličtiny, řidičským průkazem a oborovou praxí. Vyplývá to z údajů poskytovatele tištěné a internetové inzerce, společnosti ANNONCE. 

Z podrobnějšího rozboru inzerátů s nabídkou zaměstnání vyplývá, že střední odborné vzdělání požaduje až 44 %, angličtinu 27 % a praxi 39 % zadavatelů inzerce. Osoby se ZTP či omezenou pracovní schopností pak mají příležitostí nejméně – týká se jich jen 2,3 % nabízených pracovních pozic.
Největší zájem na pracovním trhu je o uchazeče se středním odborným vzděláním (s maturitou či výučním listem). Týká se jich 44 % z více než 17 000 nabízených pozic na severu Annonce.cz. Absolvované středoškolské vzdělání bez rozlišení odbornosti je pak důležité pro dalších 15 % a složená maturita pro 39 % všech pracovních nabídek zaměstnavatelů. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % z nich.
Zájem o odborníky odrážejí i nabízené platy
„Pro mnohé to může být překvapením, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmějí být ale ani nedostatečně vzdělaní. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou,“ říká analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.
Nejčastějším požadavkem na kvalitu uchazeče je praxe v oboru, kterou akcentuje v inzerci 39 % všech zaměstnavatelů. Následují znalosti jazyků (37 %), řidičský průkaz (24 %) a práce na PC (22 % inzerátů s pracovní nabídkou).
Převládá
angličtina, roste ruština
Z hlediska požadavků na jazykové vybavení uchazečů o zaměstnání chtějí firmy nejčastěji angličtinu, kterou zmiňuje 27 % všech pracovních nabídek. Až daleko za ní je znalost němčiny, kterou požaduje 7 % zaměstnavatelů. Na třetí místo v pořadí jazykových znalostí uchazečů se v posledních letech dostala ruština s 1,8 %.
„Další jazyky jako francouzština, španělština či čínština jsou z hlediska podílu v nabídkových inzerátech nepatrné a z velké části je nahrazuje angličtina. I v případě relativně časté němčiny jde spíš o požadavek na druhý jazyk vedle angličtiny, která je pro uchazeče o zaměstnání klíčová,“ doplňuje Petr Langer z ANNONCE
.

Překladové slovníky ECTACO
www.cz-slovnik.cz

Clouds
Překladač Anobic 7000 Překladač ECTACO EVOLVEO Q8 LTE Anobic VT Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 výukový tablet ekotester Soeks akce Anobic VT ASK Kapesní překladač Anobic TT Green Test ECO jazykový komunikátor Anobic Scanmarker mapy Překladač Apps Duolingvo Tablet Element Soeks Evolveo Q9 raj-elektra.cz ECTACO Apps Anobic Ekotestr Soeks Slovnik Anobic Překladač Anobic TL Anobic 5000SK Partner Lux 3 jazykový komunikátor skener infografika ectaco jazyková znalost Elektronické překladače Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Travel Runbo Anobic 4000 Výukový tablet Anobic ST vreckový překladač řeči PC Translator ectaco Anobic 5000 Ruční skener ScanMarker Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Partner Lux 2 Anobic Dětský výukový tablet Anobic 6000 jazykový komunikátor Evolveo Q8 Anobic prekladač info ECTACO Anobic 9000 Pro ruggear Hovoriaci vreckový překladač řeči Apps Memrise software ECTACO Anobic Translator Evolveo Q8 Scanmarker Air v App Storu... Rating Heureka.cz anobic Anobic 6000S Překladače Anobic Překladač Anobic TS. Anobic TS Runbo Ruggear 500 a vyuka Anobic 8000 Pro Ruční skener ScanMarker Air Anobic 9500 Pro Tablety Anobic ST Kapesní překladač Anobic Ruční skener ScanMarker Výukový Tablet Jazykové a vzdělávací programy TOP5 Anobic 4000 Scanmarker Air soeks vyuka Anobic VTF Překladač Anobic Ekotester GreenTest ANOBIC VT ASK Anobic 7000
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky