Kolik cizích jazyků umí Evropané? - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kolik cizích jazyků umí Evropané?

Vytvořil www.parakalo.cz v jazyková znalost · 23/7/2016 10:15:00
Tags: KolikcizíchjazykůumíEvropané?
Podle výzkumu Eurostatu se v současné době 56% všech obyvatel Evropské unie dokáže kromě své mateřštiny domluvit ještě v jednom jazyce. To je o 9% více než v roce 2001, kdy se podobný výzkum prováděl mezi tehdejšími 15 členskými státy EU.

Jak ukazuje graf níže, 28% respondentů uvádí, že umí dva cizí jazyky natolik dobře, že se v nich domluví. Dokonce 11% všech respondentů přiznává, že umí velmi dobře alespoň tři cizí jazyky.
Avšak téměř polovina dotázaných (44%) uvádí, že neumí kromě své mateřštiny žádný cizí jazyk.

Nejrozšířenějším cizím jazykem je v celé Evropě angličtina. 38% občanů uvádí, že umí anglicky natolik dobře, že se tímto jazykem domluví. 14% Evropanů pak uvádí, že kromě své mateřštiny umí také francouzsky nebo německy. Skupinu pěti nejrozšířenějších cizích jazyků pak doplňují španělština a ruština. Znalost každého z nich uvádí 6% Evropanů.

Pokud zkombinujeme znalost jazyka mateřského a cizího, můžeme říci, že nejpoužívanějším jazykem v EU je angličina, kterou více než polovina respondentů (51%) hovoří jako svým mateřským nebo cizím jazykem. Jak ukazuje Graf 2, na dalších příčkách z hlediska rozšířenosti daného jazyka stojí němčina, francouzština,italština, španělština, polština a ruština.

Většina Evropanů (83%) si myslí, že umět několik jazyků je výhodné. Myslíte si to také?
Kolik cizích jazyků ovládáte na úrovni běžného dorozumění se?

Clouds
ekotester Soeks info ECTACO Anobic 5000 Anobic 4000 výukový tablet Ruční skener ScanMarker Air ruggear Anobic 7000 Apps Memrise infografika ectaco Tablety Anobic ST Výukový tablet Anobic ST Anobic prekladač Anobic VT vreckový překladač řeči TOP5 akce Scanmarker Ruční skener ScanMarker Apps Anobic Elektronické překladače PC Translator Anobic VT ASK Evolveo Q8 Ekotester GreenTest Anobic 5000SK Anobic VTF Ruggear 500 a vyuka Překladače Anobic Překladač Anobic Slovnik Anobic Kapesní překladač Anobic Tablet Element Překladač Ruční skener ScanMarker Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Anobic 9000 Pro Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Partner Lux 2 Překladač Anobic TL Anobic Translator Překladač Anobic 7000 Anobic 8000 Pro Kapesní překladač Anobic TT jazykový komunikátor jazykový komunikátor Evolveo Q8 skener Anobic 4000 jazykový komunikátor Anobic Runbo Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. ectaco raj-elektra.cz Dětský výukový tablet ANOBIC VT ASK Anobic Překladač Anobic TS. vyuka Jazykové a vzdělávací programy Scanmarker Air v App Storu... Anobic 6000S anobic ECTACO mapy Evolveo Q9 soeks Anobic 9500 Pro Apps Duolingvo Ekotestr Soeks Výukový Tablet Soeks jazyková znalost Scanmarker Air Green Test ECO Travel Runbo Rating Heureka.cz Partner Lux 3 EVOLVEO Q8 LTE Anobic TS software ECTACO Anobic 6000 Překladač ECTACO Hovoriaci vreckový překladač řeči
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky