Kolik cizích jazyků umí Evropané? - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kolik cizích jazyků umí Evropané?

Vytvořil www.parakalo.cz v jazyková znalost · 23/7/2016 10:15:00
Tags: KolikcizíchjazykůumíEvropané?
Podle výzkumu Eurostatu se v současné době 56% všech obyvatel Evropské unie dokáže kromě své mateřštiny domluvit ještě v jednom jazyce. To je o 9% více než v roce 2001, kdy se podobný výzkum prováděl mezi tehdejšími 15 členskými státy EU.

Jak ukazuje graf níže, 28% respondentů uvádí, že umí dva cizí jazyky natolik dobře, že se v nich domluví. Dokonce 11% všech respondentů přiznává, že umí velmi dobře alespoň tři cizí jazyky.
Avšak téměř polovina dotázaných (44%) uvádí, že neumí kromě své mateřštiny žádný cizí jazyk.

Nejrozšířenějším cizím jazykem je v celé Evropě angličtina. 38% občanů uvádí, že umí anglicky natolik dobře, že se tímto jazykem domluví. 14% Evropanů pak uvádí, že kromě své mateřštiny umí také francouzsky nebo německy. Skupinu pěti nejrozšířenějších cizích jazyků pak doplňují španělština a ruština. Znalost každého z nich uvádí 6% Evropanů.

Pokud zkombinujeme znalost jazyka mateřského a cizího, můžeme říci, že nejpoužívanějším jazykem v EU je angličina, kterou více než polovina respondentů (51%) hovoří jako svým mateřským nebo cizím jazykem. Jak ukazuje Graf 2, na dalších příčkách z hlediska rozšířenosti daného jazyka stojí němčina, francouzština,italština, španělština, polština a ruština.

Většina Evropanů (83%) si myslí, že umět několik jazyků je výhodné. Myslíte si to také?
Kolik cizích jazyků ovládáte na úrovni běžného dorozumění se?

Clouds
Evolveo Q8 Apps Anobic Anobic 6000S Anobic 7000 Partner Lux 3 ECTACO Apps Memrise ekotester Soeks výukový tablet jazykový komunikátor Výukový Tablet EVOLVEO Q8 LTE Anobic 9500 Pro Apps Duolingvo vyuka Anobic VTF Elektronické překladače Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 anobic Dětský výukový tablet Hovoriaci vreckový překladač řeči Ruggear 500 a vyuka Překladače Anobic Soeks Kapesní překladač Anobic TT Ekotester GreenTest Jazykové a vzdělávací programy Partner Lux 2 Scanmarker vreckový překladač řeči Anobic Green Test ECO Tablety Anobic ST Anobic 8000 Pro ectaco ANOBIC VT ASK Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Ruční skener ScanMarker Ruční skener ScanMarker Runbo Rating Heureka.cz Slovnik Anobic Anobic 5000SK infografika ectaco Výukový tablet Anobic ST raj-elektra.cz info ECTACO Ruční skener ScanMarker Air Překladač Anobic 7000 Anobic VT akce soeks mapy Anobic 6000 jazyková znalost Anobic TS Travel Runbo Překladač Anobic TS. Anobic prekladač Anobic 5000 Překladač ECTACO Překladač Anobic TL Kapesní překladač Anobic Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Tablet Element Překladač Anobic VT ASK Scanmarker Air Ekotestr Soeks jazykový komunikátor Anobic PC Translator Anobic 4000 Scanmarker Air v App Storu... software ECTACO Anobic 9000 Pro TOP5 ruggear Anobic 4000 jazykový komunikátor Evolveo Q8 Překladač Anobic Anobic Translator skener Evolveo Q9
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky