Kolik cizích jazyků umí Evropané? - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kolik cizích jazyků umí Evropané?

Vytvořil www.parakalo.cz v jazyková znalost · 23/7/2016 10:15:00
Tags: KolikcizíchjazykůumíEvropané?
Podle výzkumu Eurostatu se v současné době 56% všech obyvatel Evropské unie dokáže kromě své mateřštiny domluvit ještě v jednom jazyce. To je o 9% více než v roce 2001, kdy se podobný výzkum prováděl mezi tehdejšími 15 členskými státy EU.

Jak ukazuje graf níže, 28% respondentů uvádí, že umí dva cizí jazyky natolik dobře, že se v nich domluví. Dokonce 11% všech respondentů přiznává, že umí velmi dobře alespoň tři cizí jazyky.
Avšak téměř polovina dotázaných (44%) uvádí, že neumí kromě své mateřštiny žádný cizí jazyk.

Nejrozšířenějším cizím jazykem je v celé Evropě angličtina. 38% občanů uvádí, že umí anglicky natolik dobře, že se tímto jazykem domluví. 14% Evropanů pak uvádí, že kromě své mateřštiny umí také francouzsky nebo německy. Skupinu pěti nejrozšířenějších cizích jazyků pak doplňují španělština a ruština. Znalost každého z nich uvádí 6% Evropanů.

Pokud zkombinujeme znalost jazyka mateřského a cizího, můžeme říci, že nejpoužívanějším jazykem v EU je angličina, kterou více než polovina respondentů (51%) hovoří jako svým mateřským nebo cizím jazykem. Jak ukazuje Graf 2, na dalších příčkách z hlediska rozšířenosti daného jazyka stojí němčina, francouzština,italština, španělština, polština a ruština.

Většina Evropanů (83%) si myslí, že umět několik jazyků je výhodné. Myslíte si to také?
Kolik cizích jazyků ovládáte na úrovni běžného dorozumění se?

Clouds
Elektronické překladače PC Translator infografika ectaco Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic 6000 Překladač Anobic TL Evolveo Q9 výukový tablet jazyková znalost Výukový Tablet Soeks Apps Duolingvo akce software ECTACO Apps Anobic Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 ANOBIC VT ASK info ECTACO Překladač Anobic Výukový tablet Anobic ST Anobic VTF Dětský výukový tablet ECTACO Anobic VT Travel Runbo Anobic prekladač Překladač Anobic TS. Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Překladač ECTACO Partner Lux 3 Anobic 6000S Ruční skener ScanMarker Partner Lux 2 Anobic 9000 Pro Anobic 7000 soeks EVOLVEO Q8 LTE Green Test ECO ectaco skener Ekotester GreenTest vreckový překladač řeči Scanmarker Anobic TS raj-elektra.cz jazykový komunikátor Evolveo Q8 Slovnik Anobic ekotester Soeks Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Překladač Anobic Kapesní překladač Anobic TOP5 mapy Překladače Anobic Anobic 9500 Pro anobic Kapesní překladač Anobic TT Tablety Anobic ST Jazykové a vzdělávací programy Tablet Element Scanmarker Air Překladač Anobic 7000 Scanmarker Air v App Storu... vyuka Ruční skener ScanMarker Anobic Translator Anobic 5000 Anobic 8000 Pro Anobic VT ASK jazykový komunikátor Evolveo Q8 Ekotestr Soeks Anobic 5000SK Anobic 4000 Runbo Anobic 4000 Ruční skener ScanMarker Air jazykový komunikátor Anobic Rating Heureka.cz ruggear Ruggear 500 a vyuka Apps Memrise
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky