Kolik cizích jazyků umí Evropané? - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kolik cizích jazyků umí Evropané?

Vytvořil www.parakalo.cz v jazyková znalost · 23/7/2016 10:15:00
Tags: KolikcizíchjazykůumíEvropané?
Podle výzkumu Eurostatu se v současné době 56% všech obyvatel Evropské unie dokáže kromě své mateřštiny domluvit ještě v jednom jazyce. To je o 9% více než v roce 2001, kdy se podobný výzkum prováděl mezi tehdejšími 15 členskými státy EU.

Jak ukazuje graf níže, 28% respondentů uvádí, že umí dva cizí jazyky natolik dobře, že se v nich domluví. Dokonce 11% všech respondentů přiznává, že umí velmi dobře alespoň tři cizí jazyky.
Avšak téměř polovina dotázaných (44%) uvádí, že neumí kromě své mateřštiny žádný cizí jazyk.

Nejrozšířenějším cizím jazykem je v celé Evropě angličtina. 38% občanů uvádí, že umí anglicky natolik dobře, že se tímto jazykem domluví. 14% Evropanů pak uvádí, že kromě své mateřštiny umí také francouzsky nebo německy. Skupinu pěti nejrozšířenějších cizích jazyků pak doplňují španělština a ruština. Znalost každého z nich uvádí 6% Evropanů.

Pokud zkombinujeme znalost jazyka mateřského a cizího, můžeme říci, že nejpoužívanějším jazykem v EU je angličina, kterou více než polovina respondentů (51%) hovoří jako svým mateřským nebo cizím jazykem. Jak ukazuje Graf 2, na dalších příčkách z hlediska rozšířenosti daného jazyka stojí němčina, francouzština,italština, španělština, polština a ruština.

Většina Evropanů (83%) si myslí, že umět několik jazyků je výhodné. Myslíte si to také?
Kolik cizích jazyků ovládáte na úrovni běžného dorozumění se?

Clouds
Výukový Tablet Překladač Anobic Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Soeks Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. ANOBIC VT ASK výukový tablet Green Test ECO Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Tablety Anobic ST infografika ectaco ruggear Partner Lux 3 Slovnik Anobic Překladač Anobic 7000 jazykový komunikátor Evolveo Q8 ECTACO soeks Anobic 9500 Pro Jazykové a vzdělávací programy Apps Anobic Ruční skener ScanMarker Anobic prekladač Anobic 6000 Scanmarker Air v App Storu... Ruční skener ScanMarker Air ectaco mapy skener Scanmarker Runbo Dětský výukový tablet jazyková znalost EVOLVEO Q8 LTE TOP5 raj-elektra.cz Anobic 6000S Překladač Anobic Translator jazykový komunikátor Anobic Tablet Element Partner Lux 2 Ekotester GreenTest Evolveo Q9 Anobic 8000 Pro Kapesní překladač Anobic TT Scanmarker Air Ruční skener ScanMarker Anobic VT Překladač Anobic TL Překladač Anobic TS. Anobic 5000 vreckový překladač řeči Apps Memrise Anobic 9000 Pro Kapesní překladač Anobic PC Translator software ECTACO Anobic 7000 Ekotestr Soeks Ruggear 500 a vyuka Hovoriaci vreckový překladač řeči Apps Duolingvo Rating Heureka.cz jazykový komunikátor Překladače Anobic Výukový tablet Anobic ST Anobic 4000 info ECTACO Evolveo Q8 Anobic VT ASK vyuka Anobic TS anobic Anobic 4000 akce Travel Runbo ekotester Soeks Překladač ECTACO Anobic Anobic 5000SK
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky