Kolik cizích jazyků umí Evropané? - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kolik cizích jazyků umí Evropané?

Vytvořil www.parakalo.cz v jazyková znalost · 23/7/2016 10:15:00
Tags: KolikcizíchjazykůumíEvropané?
Podle výzkumu Eurostatu se v současné době 56% všech obyvatel Evropské unie dokáže kromě své mateřštiny domluvit ještě v jednom jazyce. To je o 9% více než v roce 2001, kdy se podobný výzkum prováděl mezi tehdejšími 15 členskými státy EU.

Jak ukazuje graf níže, 28% respondentů uvádí, že umí dva cizí jazyky natolik dobře, že se v nich domluví. Dokonce 11% všech respondentů přiznává, že umí velmi dobře alespoň tři cizí jazyky.
Avšak téměř polovina dotázaných (44%) uvádí, že neumí kromě své mateřštiny žádný cizí jazyk.

Nejrozšířenějším cizím jazykem je v celé Evropě angličtina. 38% občanů uvádí, že umí anglicky natolik dobře, že se tímto jazykem domluví. 14% Evropanů pak uvádí, že kromě své mateřštiny umí také francouzsky nebo německy. Skupinu pěti nejrozšířenějších cizích jazyků pak doplňují španělština a ruština. Znalost každého z nich uvádí 6% Evropanů.

Pokud zkombinujeme znalost jazyka mateřského a cizího, můžeme říci, že nejpoužívanějším jazykem v EU je angličina, kterou více než polovina respondentů (51%) hovoří jako svým mateřským nebo cizím jazykem. Jak ukazuje Graf 2, na dalších příčkách z hlediska rozšířenosti daného jazyka stojí němčina, francouzština,italština, španělština, polština a ruština.

Většina Evropanů (83%) si myslí, že umět několik jazyků je výhodné. Myslíte si to také?
Kolik cizích jazyků ovládáte na úrovni běžného dorozumění se?

Clouds
Anobic 6000 Rating Heureka.cz vyuka Elecktronicky překladač řeči Anobic TL info ECTACO Překladač Anobic 7000 skener Anobic Translator Výukový Tablet Scanmarker raj-elektra.cz Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic VT Výukový tablet Anobic ST Evolveo Q8 Anobic 4000 Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Travel Runbo jazyková znalost Elektronické překladače Tablety Anobic ST Anobic 7000 Ruční skener ScanMarker Anobic TS Partner Lux 3 výukový tablet Slovnik Anobic jazykový komunikátor Evolveo Q8 ekotester Soeks Překladač Anobic TL Jazykové a vzdělávací programy Tablet Element Green Test ECO Anobic 9000 Pro Kapesní překladač Anobic Anobic VTF Anobic prekladač PC Translator ANOBIC VT ASK Dětský výukový tablet TOP5 Anobic 5000 Scanmarker Air v App Storu... Překladač Anobic TS. Ekotestr Soeks soeks jazykový komunikátor Ruggear 500 a vyuka Anobic 9500 Pro anobic Ruční skener ScanMarker Air ruggear Anobic 5000SK Anobic 6000S akce EVOLVEO Q8 LTE Apps Memrise Anobic VT ASK Překladač Anobic Scanmarker Air Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Evolveo Q9 Ekotester GreenTest Překladač ECTACO Anobic 4000 Anobic ECTACO Kapesní překladač Anobic TT vreckový překladač řeči ectaco Soeks Anobic 8000 Pro infografika ectaco software ECTACO Apps Duolingvo Partner Lux 2 Překladač Překladače Anobic mapy jazykový komunikátor Anobic Runbo Apps Anobic Ruční skener ScanMarker
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky