Kolik cizích jazyků umí Evropané? - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kolik cizích jazyků umí Evropané?

Vytvořil www.parakalo.cz v jazyková znalost · 23/7/2016 10:15:00
Tags: KolikcizíchjazykůumíEvropané?
Podle výzkumu Eurostatu se v současné době 56% všech obyvatel Evropské unie dokáže kromě své mateřštiny domluvit ještě v jednom jazyce. To je o 9% více než v roce 2001, kdy se podobný výzkum prováděl mezi tehdejšími 15 členskými státy EU.

Jak ukazuje graf níže, 28% respondentů uvádí, že umí dva cizí jazyky natolik dobře, že se v nich domluví. Dokonce 11% všech respondentů přiznává, že umí velmi dobře alespoň tři cizí jazyky.
Avšak téměř polovina dotázaných (44%) uvádí, že neumí kromě své mateřštiny žádný cizí jazyk.

Nejrozšířenějším cizím jazykem je v celé Evropě angličtina. 38% občanů uvádí, že umí anglicky natolik dobře, že se tímto jazykem domluví. 14% Evropanů pak uvádí, že kromě své mateřštiny umí také francouzsky nebo německy. Skupinu pěti nejrozšířenějších cizích jazyků pak doplňují španělština a ruština. Znalost každého z nich uvádí 6% Evropanů.

Pokud zkombinujeme znalost jazyka mateřského a cizího, můžeme říci, že nejpoužívanějším jazykem v EU je angličina, kterou více než polovina respondentů (51%) hovoří jako svým mateřským nebo cizím jazykem. Jak ukazuje Graf 2, na dalších příčkách z hlediska rozšířenosti daného jazyka stojí němčina, francouzština,italština, španělština, polština a ruština.

Většina Evropanů (83%) si myslí, že umět několik jazyků je výhodné. Myslíte si to také?
Kolik cizích jazyků ovládáte na úrovni běžného dorozumění se?

Clouds
Tablety Anobic ST Překladač Anobic TS. Dětský výukový tablet Anobic 9500 Pro Apps Anobic anobic Partner Lux 3 Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Ruční skener ScanMarker Anobic 5000 Ruční skener ScanMarker Air Ekotester GreenTest Evolveo Q9 ruggear Anobic 5000SK software ECTACO Anobic VT ASK Anobic TS vreckový překladač řeči akce Rating Heureka.cz Anobic prekladač Anobic Kapesní překladač Anobic Kapesní překladač Anobic TT EVOLVEO Q8 LTE Překladač Anobic TL Výukový tablet Anobic ST Ekotestr Soeks Anobic 4000 Slovnik Anobic Elektronické překladače vyuka ekotester Soeks Apps Duolingvo Anobic 4000 Scanmarker Air v App Storu... info ECTACO Soeks Scanmarker Překladač TOP5 Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Překladače Anobic mapy Anobic VTF Překladač ECTACO Anobic VT ANOBIC VT ASK jazykový komunikátor Evolveo Q8 Anobic Translator Anobic 9000 Pro PC Translator raj-elektra.cz Tablet Element Ruční skener ScanMarker skener infografika ectaco Anobic 8000 Pro jazykový komunikátor Anobic Hovoriaci vreckový překladač řeči jazyková znalost ectaco Green Test ECO Anobic 7000 Anobic 6000 Anobic 6000S Apps Memrise jazykový komunikátor Jazykové a vzdělávací programy Partner Lux 2 ECTACO Překladač Anobic 7000 výukový tablet Travel Runbo Runbo Ruggear 500 a vyuka Výukový Tablet soeks Evolveo Q8 Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Scanmarker Air Překladač Anobic
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky