Kolik cizích jazyků umí Evropané? - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kolik cizích jazyků umí Evropané?

Vytvořil www.parakalo.cz v jazyková znalost · 23/7/2016 10:15:00
Tags: KolikcizíchjazykůumíEvropané?
Podle výzkumu Eurostatu se v současné době 56% všech obyvatel Evropské unie dokáže kromě své mateřštiny domluvit ještě v jednom jazyce. To je o 9% více než v roce 2001, kdy se podobný výzkum prováděl mezi tehdejšími 15 členskými státy EU.

Jak ukazuje graf níže, 28% respondentů uvádí, že umí dva cizí jazyky natolik dobře, že se v nich domluví. Dokonce 11% všech respondentů přiznává, že umí velmi dobře alespoň tři cizí jazyky.
Avšak téměř polovina dotázaných (44%) uvádí, že neumí kromě své mateřštiny žádný cizí jazyk.

Nejrozšířenějším cizím jazykem je v celé Evropě angličtina. 38% občanů uvádí, že umí anglicky natolik dobře, že se tímto jazykem domluví. 14% Evropanů pak uvádí, že kromě své mateřštiny umí také francouzsky nebo německy. Skupinu pěti nejrozšířenějších cizích jazyků pak doplňují španělština a ruština. Znalost každého z nich uvádí 6% Evropanů.

Pokud zkombinujeme znalost jazyka mateřského a cizího, můžeme říci, že nejpoužívanějším jazykem v EU je angličina, kterou více než polovina respondentů (51%) hovoří jako svým mateřským nebo cizím jazykem. Jak ukazuje Graf 2, na dalších příčkách z hlediska rozšířenosti daného jazyka stojí němčina, francouzština,italština, španělština, polština a ruština.

Většina Evropanů (83%) si myslí, že umět několik jazyků je výhodné. Myslíte si to také?
Kolik cizích jazyků ovládáte na úrovni běžného dorozumění se?

Clouds
Slovnik Anobic raj-elektra.cz Elektronické překladače Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. jazykový komunikátor Anobic Anobic prekladač Apps Anobic Anobic akce výukový tablet Partner Lux 3 Scanmarker Air v App Storu... Anobic 6000 Výukový Tablet Ruční skener ScanMarker Rating Heureka.cz PC Translator Překladač ECTACO Anobic VT Překladače Anobic jazykový komunikátor Dětský výukový tablet Tablety Anobic ST info ECTACO Výukový tablet Anobic ST ekotester Soeks Překladač Anobic 8000 Pro Partner Lux 2 Anobic TS Tablet Element Green Test ECO Evolveo Q9 Anobic Translator EVOLVEO Q8 LTE jazyková znalost ANOBIC VT ASK Apps Duolingvo software ECTACO Překladač Anobic Překladač Anobic TS. Kapesní překladač Anobic TT Anobic 5000 ECTACO Travel Runbo TOP5 Ekotester GreenTest Ekotestr Soeks ruggear Překladač Anobic TL soeks Elecktronicky překladač řeči Anobic TL Jazykové a vzdělávací programy skener Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic 7000 vyuka Ruggear 500 a vyuka Ruční skener ScanMarker Air Runbo jazykový komunikátor Evolveo Q8 Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Ruční skener ScanMarker Apps Memrise Anobic 6000S Soeks Scanmarker Air infografika ectaco Překladač Anobic 7000 mapy Anobic 5000SK Anobic VT ASK Anobic 4000 Anobic 4000 ectaco Anobic VTF Anobic 9500 Pro Kapesní překladač Anobic Evolveo Q8 vreckový překladač řeči Anobic 9000 Pro Scanmarker anobic
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky