Kolik cizích jazyků umí Evropané? - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kolik cizích jazyků umí Evropané?

Vytvořil www.parakalo.cz v jazyková znalost · 23/7/2016 10:15:00
Tags: KolikcizíchjazykůumíEvropané?
Podle výzkumu Eurostatu se v současné době 56% všech obyvatel Evropské unie dokáže kromě své mateřštiny domluvit ještě v jednom jazyce. To je o 9% více než v roce 2001, kdy se podobný výzkum prováděl mezi tehdejšími 15 členskými státy EU.

Jak ukazuje graf níže, 28% respondentů uvádí, že umí dva cizí jazyky natolik dobře, že se v nich domluví. Dokonce 11% všech respondentů přiznává, že umí velmi dobře alespoň tři cizí jazyky.
Avšak téměř polovina dotázaných (44%) uvádí, že neumí kromě své mateřštiny žádný cizí jazyk.

Nejrozšířenějším cizím jazykem je v celé Evropě angličtina. 38% občanů uvádí, že umí anglicky natolik dobře, že se tímto jazykem domluví. 14% Evropanů pak uvádí, že kromě své mateřštiny umí také francouzsky nebo německy. Skupinu pěti nejrozšířenějších cizích jazyků pak doplňují španělština a ruština. Znalost každého z nich uvádí 6% Evropanů.

Pokud zkombinujeme znalost jazyka mateřského a cizího, můžeme říci, že nejpoužívanějším jazykem v EU je angličina, kterou více než polovina respondentů (51%) hovoří jako svým mateřským nebo cizím jazykem. Jak ukazuje Graf 2, na dalších příčkách z hlediska rozšířenosti daného jazyka stojí němčina, francouzština,italština, španělština, polština a ruština.

Většina Evropanů (83%) si myslí, že umět několik jazyků je výhodné. Myslíte si to také?
Kolik cizích jazyků ovládáte na úrovni běžného dorozumění se?

Clouds
Anobic 6000S Anobic 5000 Kapesní překladač Anobic info ECTACO EVOLVEO Q8 LTE Scanmarker Air v App Storu... Travel Runbo Anobic 4000 ECTACO Soeks Anobic prekladač Slovnik Anobic Ruční skener ScanMarker Anobic výukový tablet jazykový komunikátor Anobic ruggear ekotester Soeks Překladač Anobic Ruční skener ScanMarker Air Výukový tablet Anobic ST Anobic 7000 akce Překladač Anobic 5000SK Ruggear 500 a vyuka Elektronické překladače skener Evolveo Q8 Scanmarker Výukový Tablet mapy software ECTACO Apps Duolingvo ectaco vyuka Překladač Anobic TL Anobic 9500 Pro jazykový komunikátor Anobic VT ASK Ekotestr Soeks Jazykové a vzdělávací programy Anobic Translator Kapesní překladač Anobic TT Evolveo Q9 Partner Lux 2 Hovoriaci vreckový překladač řeči Partner Lux 3 Runbo jazykový komunikátor Evolveo Q8 Green Test ECO Anobic VT vreckový překladač řeči jazyková znalost Překladač Anobic 7000 Překladač Anobic TS. soeks Tablety Anobic ST Rating Heureka.cz Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Anobic VTF Anobic 9000 Pro raj-elektra.cz Anobic 8000 Pro PC Translator Překladač ECTACO Ruční skener ScanMarker Scanmarker Air Elecktronicky překladač řeči Anobic TL anobic Tablet Element Anobic TS Dětský výukový tablet Anobic 4000 Apps Memrise Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. ANOBIC VT ASK TOP5 Ekotester GreenTest Překladače Anobic Anobic 6000 infografika ectaco Apps Anobic
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky