Kolik cizích jazyků umí Evropané? - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kolik cizích jazyků umí Evropané?

Vytvořil www.parakalo.cz v jazyková znalost · 23/7/2016 10:15:00
Tags: KolikcizíchjazykůumíEvropané?
Podle výzkumu Eurostatu se v současné době 56% všech obyvatel Evropské unie dokáže kromě své mateřštiny domluvit ještě v jednom jazyce. To je o 9% více než v roce 2001, kdy se podobný výzkum prováděl mezi tehdejšími 15 členskými státy EU.

Jak ukazuje graf níže, 28% respondentů uvádí, že umí dva cizí jazyky natolik dobře, že se v nich domluví. Dokonce 11% všech respondentů přiznává, že umí velmi dobře alespoň tři cizí jazyky.
Avšak téměř polovina dotázaných (44%) uvádí, že neumí kromě své mateřštiny žádný cizí jazyk.

Nejrozšířenějším cizím jazykem je v celé Evropě angličtina. 38% občanů uvádí, že umí anglicky natolik dobře, že se tímto jazykem domluví. 14% Evropanů pak uvádí, že kromě své mateřštiny umí také francouzsky nebo německy. Skupinu pěti nejrozšířenějších cizích jazyků pak doplňují španělština a ruština. Znalost každého z nich uvádí 6% Evropanů.

Pokud zkombinujeme znalost jazyka mateřského a cizího, můžeme říci, že nejpoužívanějším jazykem v EU je angličina, kterou více než polovina respondentů (51%) hovoří jako svým mateřským nebo cizím jazykem. Jak ukazuje Graf 2, na dalších příčkách z hlediska rozšířenosti daného jazyka stojí němčina, francouzština,italština, španělština, polština a ruština.

Většina Evropanů (83%) si myslí, že umět několik jazyků je výhodné. Myslíte si to také?
Kolik cizích jazyků ovládáte na úrovni běžného dorozumění se?

Clouds
info ECTACO Výukový tablet Anobic ST Ruční skener ScanMarker Air ekotester Soeks Překladače Anobic jazykový komunikátor Evolveo Q8 Scanmarker Air v App Storu... Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Anobic TS Anobic 5000SK mapy soeks akce Překladač EVOLVEO Q8 LTE infografika ectaco Jazykové a vzdělávací programy Slovnik Anobic Hovoriaci vreckový překladač řeči Anobic 9000 Pro Kapesní překladač Anobic Anobic prekladač Anobic 7000 Scanmarker Ekotester GreenTest ECTACO vreckový překladač řeči Partner Lux 3 TOP5 Anobic VT Evolveo Q9 Green Test ECO Anobic Translator vyuka Tablety Anobic ST Runbo Elecktronicky překladač řeči Anobic TL ruggear Překladač Anobic Překladač Anobic TS. jazyková znalost Anobic 4000 Výukový Tablet Dětský výukový tablet Scanmarker Air Anobic Apps Anobic Překladač ECTACO anobic výukový tablet jazykový komunikátor Apps Memrise Rating Heureka.cz jazykový komunikátor Anobic Ruggear 500 a vyuka Ekotestr Soeks Překladač Anobic TL Anobic VT ASK Travel Runbo Překladač Anobic 7000 Apps Duolingvo Kapesní překladač Anobic TT Soeks Ruční skener ScanMarker raj-elektra.cz Anobic 6000 Evolveo Q8 Ruční skener ScanMarker Anobic 6000S ectaco Anobic 4000 skener Anobic 8000 Pro software ECTACO Partner Lux 2 PC Translator Tablet Element Anobic 5000 Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky