KOLIK JAZYKŮ UMÍŠ...ANEB 5 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE JE UČIT - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KOLIK JAZYKŮ UMÍŠ...ANEB 5 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ SE JE UČIT

Vytvořil Vlasta v Překladač · 24/7/2014 15:28:39
Tags: ECTACOJazykanglictina

Vlasta...

Drtivá většina dospělých se učí cizí jazyky proto, aby zvýšila své šance na trhu práce. Existují ale i další důvody.

1 TRÉNINK PAMĚTI


Američtí vědci před časem prokázali, že učení se cizím jazykům významně prodlužuje mládí a zlepšuje kondici lidského mozku. Znalost alespoň dvou jazyků zajišťuje i ve stáří výbornou paměť a funguje zároveň jako prevence Alzheimerovy choroby. Výzkumy navíc ukázaly, že kondice mozku je přímo úměrná počtu jazyků, tedy čím víc jich ovládáte, tím lepší paměť budete mít. Zajímavé je, že lepších výsledků v tomto směru dosahují ženy, což je dáno odlišnou stavbou a fungováním ženského a mužského mozku.

2 ZLEPŠENÍ KOMUNIKACE V ČEŠTINĚ


Cílem studia cizího jazyka je sice zlepšit znalosti a vyjadřovací schopnosti právě v daném jazyce, nemalou měrou ale přispívá také ke zdokonalení komunikačních dovedností v jazyce mateřském. „Zákonitosti a zvláštnosti vlastního jazyka si mnohdy začneme uvědomovat teprve v okamžiku, kdy se zabýváme jazykem cizím. Odlišnosti tohoto jazyka nás totiž nutí více se zamýšlet i nad svou mateřštinou,“ vysvětluje Jana Kadlíková, vedoucí metodička jazykové agentury Skřivánek.

3 KNÍŽKY A FILMY V ORIGINÁLE

Dívat se na film s dabingem nebo číst knížku v českém překladu je zcela běžné. Kvalita dabingu i literárních překladů ale bohužel v posledních letech upadá a ani skvělý překlad někdy kvůli jazykovým a kulturním odlišnostem nedokáže zprostředkovat všechny krásy a zvláštnosti původního textu. Pokud tedy máte nějakého oblíbeného autora a chcete jeho knihy skutečně poznat, je třeba je číst v originále, což ovšem vyžaduje opravdu vysokou úroveň znalosti daného jazyka. A stejné je tomu i u filmů. Až si pustíte v původním znění třeba svou oblíbenou komedii, zjistíte, o kolik vtipů jste byli překladem ochuzeni.

4 DOVOLENÁ BEZ PROBLÉMŮ


Není nic hloupějšího, než když se ocitnete v cizí zemi a nejste schopní si koupit ani vodu, natož se zeptat, kde je nejbližší zastávka autobusu. Pustit se s mizivými jazykovými znalostmi do zahraničí na vlastní pěst je v podstatě nemyslitelné, v opačném případě vás to plně odkazuje na ochotu průvodců.

5 NAJDETE NOVÉ PŘÁTELE


Ať už chodíte do jazykovky, nebo se učíte přes internet, či s lektorem, cizí jazyk vás přivede do kontaktu s mnoha dalšími lidmi. Mohou to být noví spolužáci, ale stejně tak lidé, se kterými v cizím jazyce mluvíte. Takže? Kdy se odhodláte? Na následující stránce si přečtěte příběhy tří žen, které se do studia cizího jazyka už pustily.

ECTACO Ceska s.r.o.
www.cz-slovnik.cz
Clouds
Ekotester GreenTest Tablet Element Green Test ECO Scanmarker Air infografika ectaco Evolveo Q8 jazykový komunikátor Anobic ekotester Soeks ECTACO soeks Překladač Rating Heureka.cz Evolveo Q9 Partner Lux 2 ANOBIC VT ASK Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Slovnik Anobic Runbo Překladač Anobic TL Apps Memrise jazykový komunikátor jazyková znalost Ruční skener ScanMarker Kapesní překladač Anobic TT Anobic 6000 Anobic 7000 TOP5 Soeks vyuka Anobic VT ASK Hovoriaci vreckový překladač řeči Elecktronicky překladač řeči Anobic TL mapy Elektronické překladače Scanmarker Air v App Storu... výukový tablet info ECTACO Překladač ECTACO Ruggear 500 a vyuka Překladače Anobic Překladač Anobic TS. skener Apps Duolingvo Anobic 4000 Překladač Anobic Překladač Anobic 7000 akce Ekotestr Soeks PC Translator Anobic VT Anobic 5000SK anobic Travel Runbo Kapesní překladač Anobic Výukový Tablet Výukový tablet Anobic ST Ruční skener ScanMarker Anobic 9000 Pro Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Anobic 6000S Tablety Anobic ST software ECTACO Ruční skener ScanMarker Air Partner Lux 3 Anobic 9500 Pro Jazykové a vzdělávací programy raj-elektra.cz EVOLVEO Q8 LTE jazykový komunikátor Evolveo Q8 Anobic 5000 Anobic 4000 Anobic Translator Apps Anobic ruggear Dětský výukový tablet Anobic 8000 Pro vreckový překladač řeči Anobic prekladač Scanmarker Anobic ectaco Anobic TS
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky