Překládání není řešením. - ECTACO Ceska s.r.o - ECTACO CR: Hlasové překladače Anobic

Vyhledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Překládání není řešením.

Vytvořil www.elingvo.eu v jazyková znalost · 18/9/2014 12:46:13
Tags: jazykováznalost

http://www.elingvo.eu/cz/argumentace/ekonomicke/prekladani-neni-resenim.html

Překládání je drahé a časově náročné.
Úřady EU v Bruselu potřebují 4000 překladatelů a tlumočníků. To stojí asi 1,2 miliardy € ročně. Tato suma je však zřejmě velmi podhodnocená.
Paradoxně svými následky nejdražší může být právě nepřeložení důležitých informací a to se kvůli komplikacím, času a ceně překladu zcela určitě stává.

Překládání není možné vždy a všude!
Osobní lidský kontakt byl, je a bude vždy v určitých případech nenahraditelný.
Například spolupráce mezi dvěma firmami, pokud má být účinná, vyžaduje vytvoření klimatu důvěry mezi vlastníky či vedoucími obou firem. Takový vztah rozhodně nevzniká okolo jednacího stolu. Většinou dochází ke sblížení na firemních večeřích nebo hostinách, kde se u jídla a pití povídá o neodborných věcech a zástupci obou stran se postupně osobně sblíží. Teprve následně na základě osobního poznání a získání vzájemné důvěry se domlouvají obchodní záležitosti o mnoho snadněji. Tyto zkušenosti, i když nejsou veřejnosti známé, jsou zcela zásadní.
Teď si představte, že by takový kontakt měl kvůli vzájemné neznalosti jazyků probíhat přes tlumočníka. Očekávat pozitivní výsledek by bylo absolutně absurdní a pochopitelně to nevyjde.
Výsledkem je pak neuzavření spolupráce, ztráta obchodu, neuskutečnění nových projektů.
S tím úzce souvisí nezvýšení obratu, nezvýšení zisku a nevytvoření nových pracovních míst a třeba nezavedení nových výrobků nebo technologií. Nikdo následky neúspěšných jednání nevyčíslí. Na tom nemá totiž zájem žádná strana a něco, co neexistuje, není možné ohodnotit.
Že se však kvůli neznalosti nebo špatné znalosti jazyka důležité projekty neuskuteční, je mimo jakoukoli pochybnost. Konkurenceschopnost evropské ekonomiky tím samozřejmě trpí.
Ještě horší je situace při mezinárodních jednáních. Dějiny ukazují nesčetné příklady neúspěšných jednání a vážných následků, které z toho vyplynuly.
Vyjednávač státu bez perfektní jazykové znalosti vyjedná horší podmínky...
Kdo odhadne, kolik šancí bylo promarněno při jednáních nedostatečně jazykově kompetentních vyjednávačů. Jak známo, nedostatečná znalost jazyka značně snižuje schopnost kvalitně vyjednávat a přesvědčit protistranu ve svůj prospěch. Takový vyjednávač se také přirozeně stydí za svůj nedostatečný jazykový projev, je v defenzivě, a je proto ochoten kývnout na podmínky méně optimální.
O tom se samozřejmě národ nikdy nedoví a vyjednané podmínky jsou prezentovány jako maximálně dosažitelné. Kolik méně výhodných smluv Česko podepsalo jen z tohoto důvodu?
A kolik to občany každodenně stojí? Před odchodem komisaře V.Špidly do Bruselu jeho žena prohlásila „však on Láďa se tu angličtinu za pět měsíců naučí".. To ukazuje naprostou neznalost jazykové problematiky i na takové úrovni!
Clouds
Průzkum ukázal, že jednoznačně nejrozšířenější je mezi uchazeči o zaměstnání angličtina. Ovládá ji celkem 79 procent testovaných kandidátů. Překladač ECTACO Evolveo Q8 Scanmarker Air v App Storu... Apps Memrise Ruggear 500 a vyuka Ruční skener ScanMarker Air jazyková znalost Slovnik Anobic Anobic 4000 Anobic 5000SK jazykový komunikátor Evolveo Q8 ekotester Soeks Elecktronicky překladač řeči Anobic 7000 Ruční skener ScanMarker PC Translator Kapesní překladač Anobic výukový tablet Překladač Anobic 7000 Ruční skener ScanMarker Ekotestr Soeks Anobic TS Anobic VT Anobic Translator Výukový Tablet ruggear Anobic 6000 Překladač Anobic TS. Tablet Element Anobic Rating Heureka.cz software ECTACO anobic Partner Lux 2 Jazykové a vzdělávací programy Anobic prekladač vreckový překladač řeči Runbo TOP5 Výukový tablet Anobic ST Scanmarker Air Scanmarker info ECTACO Překladač Anobic TL Evolveo Q9 Ekotester GreenTest Anobic 8000 Pro Hovoriaci vreckový překladač řeči Překladač Anobic ectaco mapy Anobic 6000S Elecktronicky překladač řeči Anobic TL jazykový komunikátor skener Apps Anobic Dětský výukový tablet Anobic 9000 Pro Anobic 7000 ECTACO Green Test ECO soeks Tablety Anobic ST Kapesní překladač Anobic TT infografika ectaco vyuka Anobic 5000 Travel Runbo Anobic 4000 Partner Lux 3 akce raj-elektra.cz Překladače Anobic Anobic 9500 Pro EVOLVEO Q8 LTE ANOBIC VT ASK Soeks Anobic VT ASK Překladač Apps Duolingvo jazykový komunikátor Anobic
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky